| anonim_4396 a întrebat:

De vreo cateva luni vorbesc cu un baiat din alt oras. Totul e ok inca nu ne-am intalnit. In aceasta luna va avea locmarea intalnire sa zic asa. Vorbeste frumos cu mine, imi da mereu sfaturi, daca nu ma simt bine, mereu imi zice sa merg la un medic.Am avut ceva probleme de sanatate si mi-a zis sa merg la medic si i-am urmat sfatul. Oricum ce vreau sa zic este ca uneori as renunta ca poate nu va fi nimic dar inima nu ma lasa..adica daca ma gandesc incep sa sufar.
Ce sa fac?
De cine sa ascult? Inima sau minte?

Fara raspunsuri la misto.
Multumesc

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai simti ceva pentru baiatul asta?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da simt. Îmi place de el. Mult dar nu stiu
Imi e frică sa nj ma îndrăgostesc si sa sufăr...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie la fel, atunci numai vorbi cu baieti si asta e, singura modalitate este sa numai ai contact prea intens ca omul dezamageste mereu

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, lasa-te in voia sortii, intalniti-va si vezi cum decurge marea intalnirea si dupa aceea decizi tu incotro o iei.
Daca nu-ti place baiatul?
Deci, ai rabdare, nu te ambala, intalniti-va si dupa aceea hotarasti ce vrei sa faci!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Probabil ma grăbesc. Dar nu stiu. Imi e frică si de intalnire daca nu ii va placea cum arat in realitate. Bine ca ii trimit poze si mi zice mereu ca ii place cum arăt si ca mereu îmi zice ca sunt frumoasă asa naturală. Dar nu stiu. Uneori ce sa fac...

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai stresa, fii tu insati!
Ceva din comportamentul tau ii place, ceva ce ai si tu nu stii, de aceea iti spun, fii tu cea naturala, asa cum esti zi de zi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poti renunta la ceva ce inca nici nu s-a produs in realitate. In acest moment/deocamdata inca nu poate fi pusa in balanta inima si iubirea versus mintea si ratiunea. Prima data apare necesitatea, sau chiar "motivatia" de a incerca si doar pe urma se poate incepe analizarea si evaluarea situatiei de fapt. Curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa spui ca ai renunta sa mai vorbesti cu el, dar asta ar fi gresit, pentru ca nici nu ati apucat sa va cunoasteti. Asculta-ti inima dar nu gandu cu ea. Sfatul meu pentru tine ar fi sa iei o decizie abia dupa ce il cunosti. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da si as renunța si nu. Îmi doresc sa il cunosc dar ...nu stiu. Uneori cred ca totul e in zadar sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca chiar iti doresti sa il cunosti, gandeste pozitiv nu mai gandi atat de negativ. Nu e in zadar, cunosti pe cineva de care te-ai putea indragosti si cu care ai putea incepe o relatie frumoasa. Nu mai fii atat de pesimista!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Merita sa incerci sa-l cunosti.

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Suferi pentru ca intr-adevar ai inceput sa tii la el, chiar daca inca nu va cunoasteti. Pai, inca nici nu il cunosti. Asteapta sa va intalniti, sa vezi ce are in cap, daca iti place sau poate te vei convinge ca nu e ceea ce cauti. Daca iti place, si el pe tine atunci nu vad un asa mare obstacol. Acum depinde si cat de departe sta de tine, daca e chiar foarte mare distanta. Eu iti doresc multa bafta, si mereu sa asculti de inima, chiar daca uneori se inseala, merita sa incerci! Te pup!