| DenisaMariaB a întrebat:

De vreo saptamana si ceva incerc sa fac sex cu prietenul meu numai ca exista o problema : nu i se scoala... se vede ca ma doreste si asa mai departe, respiratia i se amplifica, ii bate inima tare de tot, atunci i se scoala putin si gata, in urmatoarele secunde e moarta... se intampla asta de cateva ori si pana la urma ma penetreaza asa sau renuntam. ce ar trebui sa fac? eu sunt de vina? nu vreau sa ma criticati, ci doar sa ma ajutati.

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Renunta! Daca acum este asa, mai incolo? Este tragic, dar adevarat! cred ca nu vrei sa ajungi sa faci matanii ca sa poti face sex!

| mona a răspuns:

El e de vina in mare parte, se intampla pentru ca e prea emotionat si tu il poti ajuta, incearca si atinge-l in zona intima si poate asa se rezolva problema

| andreiuuutza a răspuns:

Nu e din cauza emotiilor,ori este o problema medicala,ori poate tipul este mai "pretentios",adica are nevoie de ajutor special, sa zic asa, deci, intr-un cuvant, renunta!

| CryChristiAN a răspuns:

Se numeste ''FIMOZA''. Daca vrei sa intretii relatii sexuale cu el trebuie sa mearga la doctor ca sa faca operatie de fimoza, daca nu atunci asteapta pana te mariti happy.
PS: sexul in afara casatoriei se cheama curvie si ese un mare pacat. Faci cum vrei.
Apropo nu e de la emotii, cand ai zis ca i se scoala pentru 2-3 sec. e clar ca e vorba de fimoza sau este impotent (alege mai bine prima varianta)

| andreiuuutza a răspuns (pentru CryChristiAN):

Pisi,sunt curioasa, cati ani ai? Peste 40, probabil popa si te-a casatorit mama cu fata ciobanului din sat acum 20 de ani si noaptea nuntii a fost prima voastra noapte de dragoste? Sau esti genul de stresat care profita de orice femeie si apoi o numeste "curva" pentru ca afacut dragoste cu el fara sa fie casatorita? Sau esti virgin si visezi la noaptea nuntii? Nu-mi explic altfel cum poti avea o astfel de teorie despre sexul in afara casatoriei. Oricum ar fi fost mai ok sa o tii pentru tine, asa nu m-ai fi determinat nici pe mine sa fiu sadica si "pacatoasa" la ora asta.

| r3ally a răspuns (pentru CryChristiAN):

Ar fi cazul sa dai un search pe google inainte sa vorbesti aiurea (nu e scuza ca ai 12-14 ani ) : "Fimoza este o afecțiune medicală ce împiedică retragerea completă a prepuțului la baza glandului la băieți sau la persoane adulte"
Nu are absolut nici o legatura ceea ce ai spus tu cu ce a intrebat Cosmy_4185
Incearca sa nu te bagi sa dai niste raspunsuri daca habar nu ai ce inseamna termenii care ii folosesti! Baftawinking

| MrAlex a răspuns:

Tu nu ai nici o vinawinking
ori are o problema, ori sunt cam mari emotiile big grin dar daca o tine tot asa, eu zic sa se duca la un doctor happy

| r3ally a răspuns:

Nu este vina ta si daca o luam pe alta parte nici a lui nu prea e. Vinovate sunt emotiile, stresul, probabil inca este virgin si din cauza asta nu poate avea o erectie normala. Discuta cu el, nu grabiti lucrurile. Fa-l sa treaca peste emotii si sa se gandeasca doar la tine. Joaca-te putin cu el (nu ma refer la oral ), atinge-l putin, saruta-l cat de tandru poti si ai rabdare. Multa rabdare. Sunt sigur ca odata ce va scapa de stres nu o sa mai aveti problema asta. Succes happy

| JonyM a răspuns:

Tu esti de vina, clar!