| bella24 a întrebat:

deci nu am obiceiul de a-mi posta viata pe diferite site-uri de socializare, etc.dar acum am nevoie de un sfat si cred ca aici voi primi o opinie obiectiva. Povestea mea incepe asa:Acum 3 ani am avut o relatie de scurta durata cu un baiat, apoi el a plecat sa lucreze cu parintii sai in Germania(el are aum 21 ani, eu 19), ne am despartit si la acel moment chiar nu imi pasa dar dupa cateva luni el m-a sunat si am acceptat sa fiu impreuna cu el.Aceasta relatie a durat cam 6 luni si ne-am despartit deoarece el nu a mai avut incredere in mine.(nu era de acord ca eu sa ies in cluburi...si chiar nu am iesit dar el avea mai multa incredere in prietenii sai si eu am decis sa pun punct). Recunosc a fost singurul baiat la care am tinut si aici incepe partea complicata.Acum 2 luni el a venit acasa (eu sunt din Giurgiu dar invat in Bucuresti) si deci nu ne am intalnit prea des.Prima data cand ne am vazut el era la o teresa cu cativa prieteni iar eu eram in trecere si doar ne am salutat el m-a invitat sa stau cu ei dar am refuzat, si cred ca in acea zi mi am dat seama ca inca il plac. Apoi am aflat ca el e intr-o relatie cu o tipa cam curva.in fine ideea e urmatoarea desi era cu tipa respectiva el de fiecare data cand ne vedeam se comporta ca si cum am fi fost din nou impreuna adica parca nici nu trecusera 3 ani..si totusi am incetat sa mai vorbesc cu el deoarece el are prietena desi ea duce o viață destrăbălata...ideea e urmatoarea acum doua seri am iesit cu prietenul meu in oras(si eu chiar nu il iubesc adica da e dragut, dar nu se compara cu ceea ce simt pentru george)Deci ce sa fac? Intreb asta pentru ca de Craciun vom iesi in oras iar eu chiar nu stiu ce sa fac.
Stiu ca v-am plictisit si as fi recunoscatoare daca mi ati spune exact ce ati face si voi.Va multumesc anticipat! si veti primi funda!

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Pai pentru ce stai cu actualul daca nu-l iubesti? In primul rand iti bati joc de el. In al doilea rand fostul tau prieten are pe cineva si daca fata cu care umbla e mai curva si nu o spui doar din invidie, atunci asta spune ceva si despre caracterul lui! Deci tu stii daca merita sa-i propui sa reluati relatia. Asa din exterior, din ce ai scris tu aici, eu te-as sfatui sa nu te bagi, dar asta e parerea mea. Dar cel mai important e sa lamuresti ce faci cu actualul! Nu e ok sa stai cu el asa "de plictiseala", ca e dragut, simpatic - dar nu-l iubesti.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Stai linistita cu actualul, pofta vine mancand; tu esti mult mai cuminte sau esti doar invidioasa?

| gamerulyonutz a răspuns:

Daca il placi,suna-l,daca nu mai ai numarul sa iti faci rost,suna-l si I zici ca inca iti place de el si daca vrea sa stati din nou impreuna,pentru ca asa iti zice inima,ca este baiatul potrivit pentru tine, ca este jumatatea ta etc, si nu poti trai fara el, sper sa inteleaga, si mai sper ca te-am ajutat.

| angel_4561 a răspuns:

Da,lasa timpul sa rezolve tot, crede-ma, se rezolva de la sine

| Stonely a răspuns:

E clar ce fel de baiat este. Daca esti fata desteapta nu-l lau in seama.Te foloseste doar pentru a se da mare infata altora. Daca baiatul de care esti alaturi acum chiar te iubeste.Ramai impreuna cu el si lasa-l pe prietenul tau,, smecheras'' la c**vele lui.

| didumicu a răspuns:

happy Daca spui ca te intalnesti rar cu el si spui ca ultima relatie cu el nu a fost tocmai fericita, atunci eu iti spun sa o lasi balta chiar daca mai ti la el. Te sfatuiesc sa ramai cu actualul pentru ca cele mai frumoase iubiri se nasc din prietenii. Dar, e doar parerea mea! Tu fa exact ce iti spune inima.