| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, sunt foarte trista, va rag ajutati-ma sa imi revin din starea asta. Deci am fost cu un baiat timp de 1 an si 6 luni, totul a fost perfect pana cand mi-a cam interzis sa ies in oras cu o fata care se imbata des si se culca cu diferiti baieti. SE temea sa nu ma convinga si pe mine sa beau si sa fiu catalogata de catre altii ca fiind o parasuta. Eu am iesit ca sa ii arat ca oricum fac ce vreau. EL s-a imbatat si a ridicat mana la mine, practic m-a batut. Dupa aia i-a parut rau, dar eu l-am jignit intr-o gramada de feluri, ne-am si despartit. In urmatoarea zi s-a combinat cu tipa cu care a mai fost impreuna de cate ori eram despartiti(1 saptamana, chiar 2). Am vb cu el a zis ca nu mai vrea sa ma vada in viata lui si ca o iubeste pe aia(desi in ultimele 3 luni ne-am inteles perfect). cum pot sa imi revin? sa ma razbun?

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mea este ca nu e bine ce faci,tu ai gresit si nu ai de ce sa te razbuni, lasa-l in pace sa faca ce vrea, daca te iubeste se intoarce la tine intr-o saptamana doua.El crede ca si tu ai facut aceleasi greseli ca si acea fata din moment ce ai trecut peste ceea ce tia cerut el sa faci.Adica nu mi se pare corect ce ai facut tu sincer,gandeste-te daca iai cere tu prietenului tau sa faca ceva si el din contra iti face acelasi lucru,cum ai reactiona? Fa in asa fel incat sa vada ca iti pare rau, dar lasa-l pace ignora-l, indiferenta doare cel mai tare credema.Eu cred ca te iubeste pentru ca daca nu te iubea ramanea cu acea fata de la inceput nu o lua doar atunci cand erati desp.Lasa-l sai treaca supararea si ai sa vezi ca o sa fie din nou al tau.Dar daca te impaci cu el te sfatuiesc sai interzici sa mai ridice mana la tine.Chiar daca nu era constient in acel moment deoarece atunci cand esti beat faci sau spui lucruri care pe urma te dor, si iti pare rau ca le-ai spus.Si practic din cauza ta sa int ce sa int.
Gandeste-te bine si ai grija ce hotarare iei.Succes!

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca va potriviti.El nu va trece peste faptul ca nu ii asculti deloc sfaturile, iar tu peste bataia primita plus jignirile reciproce.

Cel mai bine e sa astepti ''marea dragoste''.

| Libelle a răspuns:

"Eu am iesit ca sa ii arat ca oricum fac ce vreau.EL s-a imbatat si a ridicat mana la mine, practic m-a batut.", deci tu ai scapat din frau si el ti-a aratat cine e seful.ca la satra ma...

mai vrei si sa te razbuni.las-o moarta, nu meritati niciunul o relatie intre voi, tu ca esti fara discernamant atata timp cat nu realizezi ca iti distrugi reputatia umbland cu aia si el ca se comporta ca o bruta.

| LifeInColors a răspuns:

Nu are rost sa te razbuni, pentru ca din cate ai scris mai sus, nu merita. El nu avea incredere in tine, si daca nu exista incredere, atunci pe ce se bazeaza relatia? Cu atat mai mult daca te-a batut, si in urmatoarea zi de la despartire s-a combinat cu cealalta...nu is prea multe semne de iubire. Lasa-l in pace cu cealalta, daca tot "o iubeste" asa mult... daca inca te iubeste se va intoarce si isi va cere iertare, daca nu, nu ii nicio pierdere. Tu incearca sa iesi mai mult cu prietenii si sa uiti de el. Distreaza-te! sunt o multime de lucruri cu care sa iti umpli ziua! Mult succes!:* funda?

| andrutza18 a răspuns:

Cred ca ar tr sa lasi lucrurile asa cum sunt pentru o vreme. ai gresit in momentul in care nu ai facut cum a spus el, pentru ca nu iti vroia rau incerca sa t ajute. intre timp dovedestei ca te-ai schimbat si vrei sa reincepi relatia cu el si spune-i ca o sa ti cont si de parerile lui

| Tonita a răspuns:

Esti nebuna daca vrei sate razbuni nute supara dai adv pe bune lasa-l sasi traiasca viata si tu la fel.happy

| Jrroxy a răspuns:

Nu te razbuna, e vina ta ca nu l-ai ascultat de la inceput.Altfel nu se purta asa...