| MIMaria a întrebat:

Buna dimineata.Am 18 ani, pe 1 am facut sex cu prietenul meu neprotejat(eram virgina)m-a durut asa ca nu am continuat pana la sfarsit, mi-a curs sange, dar azi suntem pe 3 si nu se mai opreste. Ce se intampla.ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sangerarea de la deflorare poate dura chiar 3-4 zile. Nu e normal, dar nici anormal. Daca pana in ziua a cincea nu se opreste, va trebui sa ajungi la un ginecolog (probabil un himen mai gros si imi bine vascularizat). Oricum, in prima luna de la inceperea vietii sexuale trebuie sa faci un consult ginecologic, asa ca asta ar insemna numai sa-l faci un pic mai repede. Atata timp cat prietenul tau si-a facut temeinic toate analizele obligatorii inainte de a face sex neprotejat, nu esti in nici un pericol.

3 răspunsuri:
| Adriana a răspuns:

Data viitoare fa-o protejat!

| MIMaria explică (pentru Adriana):

happyDa, asa am sa fac! Multumesc pentru sfat.

| Sonjaaa a răspuns:

Mie prima data mi-a curs atat de putin sange incat nici nu am observat. a curs mai mult a doua zi si a curs timp de vreo 3 zile. m-am speriat putin. ma si durea destul de rau.(eu am facut protejat si nu am continuat ca durea) nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji. azi sau maine trebuie sa treaca.