| Lau2234 a întrebat:

Dimineață am mers la baie și am observat pe hârtie o mica sangerare de culoare roz deschis. Mentionez ca luna asta mi-a venit menstruația pe data de 15 și s-a terminat pe data de 19 (ciclul nu este regulat). Am avut contact sexual inainte de menstruație în data de 13 și a fost protejat, iar în ultimele zile de menstruație am făcut sex protejat. Ce poate fi? Cand merg la baie, parca ma ustura un pic cand fac.. Este vorba de vreo sarcina? Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur NU s-a putut forma o sarcina si cu atat mai putin sa si existe din moment ce actul sexual din 13 Iulie a avut loc cu 2 zile inainte de ziua in care a pornit menstruatia, adica a fost intretinut in perioada de INFERTILITATE maxima a ciclului menstrual, cand formarea sarcinii este 100% imposibila chiar si daca sperma este ejaculata in vagin. Sarcina NU ar fi putut sa se formeze nici in urma actelor sexuale care au fost intretinute in zilele perioadei de sangerare menstruala fiindca a fost folosita protectia oferita de prezervativ. In concluzie NU poate sa existe o sarcina in aceste conditii. Iar in privinta usturimii amintite se poate presupune ca este vorba de o posibila slaba infectie uro-genitala, care ar trebui tratata medicamentos. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| CosminCD a răspuns:

Nu este vorba de sarcina. Poate e din cauza ca ai facut sex in ultimele zile de menstruatie.