| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata TPU ajutati-ma va rog! Revin din nou ce ce v-am zis aseara.Pe zi ce trece(de cand ne-am despartit) tin tot mai mult la el, mult mai mult decat am tinut cand eram impreuna.Eu imi doresc din tot sufletul sa ne impacam dar cand am intrat ultima data pe el sa il intreb daca mai suntem impreunna si din astea a vorbit foarte urat cu mine si la misto, parca nu era cum era altadata.Am primit multe sfaturi sa intru pe el dar imi e frica sa nu ma dezamageasca din nou, as vrea sa iesim sa vorbim pentru ca asa pot sa il conving mai usor sa fim impreuna si as vedea in ochii lui ce vrea si el.
Ce sa fac pentru ca sa il uit chiar nu pot..Si sa intru pe el sa il chem sa iesim imi este greu dupa cum a vorbit cu mine.
Va rog mult sa ma ajutati, primit ca dau fundita celui mai bun raspuns, si va rog nu faceti si voi misto...

Răspuns Câştigător
| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Din toate cuvitnele tare reiese ca tu inca mai tii la el, si il iubesti ca prima oara. Numai ca el e cam tembel( scuze ca am spus asta) si nu prea ia treaba in serios, nu? Don`t worry, be happy. Ca sa il bagi in seama, daca iti e greu fata in fata, incearca pe mess. Dar cum? Raspunsul este : ii spui tot ce ai pe suflet. Daca nu te asculta inseamna ca el chiar si-a batut joc de tinestraight face. Asa simt si eu acum. sunt intr-o relatie si are uneori glume proaste. Dar nu le lua in seama. Asa sunt baietii. Unii dintre ei, altii stiu cum sa se comporte cu o fatalove struck. Ca sa il uiti. trebuie doar sa nu te mai gandesti la asta, si ca sunt baieti mult mai buni ca el. Stiu ca o sa spui " dar eu il vreau pe el ". Dar gandeste-te. cum el stie sa te de-a la oparte, asa sa faci si tu. Si sa vezi cum se intoarce la tine. usor. Sper ca ai inteles ceva.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Las-o balta, chiar nu merita. daca v-ati dori amandoi extrem de mult, ati putea incerca, desi sansele de reusita ar fi mici. Dar daca el nu-si doreste, tu nu ai nici un motiv sa insisti. Vei reusi sa treci peste el. O vreme vei plange in fiecare zi si te vei gandi al el in fiecare clipa libera. Dupa 6-8 luni vei vedea ca vor trece zile in care sa nu plangi deloc, iar peste vreo 2 ani vei fi din nou interesata de alti barbati si vei fi fericita. Trebuie doar sa ai rabdare si sa-ti gasesti o ocupatie care sa iti lase cat mai putin timp in care sa suferi.

| Amelya02 a răspuns:

Daca el nu se arata interesat, nu are rost sa te obosesti tu.
Te-a dezamagit odata. fi mai mandra, orgolioasa.
Baietilor nu le plac fetele care sunt in limba dupa ei!

| christinebubu a răspuns:

Draga Jeanine, baiatul asta nu te merita.Nu stiu povestea, dar din moment ce a vorbit urat cu tine imi dau seama de multe.Am avut si eu experienta asta cu 'vorbitul urat', si crede-ma ca nu se va schimba.Mai bine suferi o data si bine, pana il uiti, decat sa te amagesti cu mici perioade de fericire, si dupa sa suferi mult timp.Ai grija de tine:*

| Anndddra a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa il lasi si sa incerci sa il uiti... daca a vorbit urat cu tine si la misto chiar este nesimtit si nu mai simte nimic pentru tine. ar merita o razbunare, sincer pentru ce a facut. Filtreaza cu un prieten din gasca lui, chiar daca nu o sa fiti impreuna da`ti impresia ca e asa si o sa iti dai seama daca mai simte ceva pentru tine. Bafta:*

| Hirako a răspuns:

E un fraier, nu merita efortul.Si crede-ma, daca tu iubesti asa de mult in fraier ca el inseamna ca esti superficiala si te intereseaza doar aspectul fizic happy

| AngelGirl5 a răspuns:

Eu nu pricep o chestie straight face : De ce noi fetele suntem atat de slabe in fata baietilor? De ce nu incercam sa le aratam ca si ei pot fi calcati in picioare, nu numai noi?

Dragutza, sfatu' meu este sa faci pe dura de fata cu el. Da-i ignore, nu asculta de ceilalti care-ti zic sa vorbesti cu ei, ei iti zic asta pentru ca probabil iti sunt prieteni si stiu ca asta vrei sa auzi, dar daca ti-ar fi prieteni adevarati, ti-ar zice cum sa procedezi cu-adevarat, ca sa-ti fie bine.

Nu are sens sa iti zicem sa il cauti. Din moment ce ai incercat sa vorbesti cu el, iar el a fost badaran cu tine, apoi baiatu' ala nu mai merita nici un "Ciaoo" din partea ta.

Si eu am permis unui idiot sa ma calce in picioare, pana intr-un punct, cand mi-am dat seama ca si eu pot fi smechera asa cum e si el. Si atunci sa vezi ce bine mi-a mers... l-am facut de ras in fata prietenilor lui, si eu m-am simtit impacata cu mine, chiar daca mi-a fost greu pentru ca am tinut foarte mult la el.

Trebuie sa intelegi ca ai si tu orgoliul tau si nu isi bate joc un parlit de tine. Fi tare! Cate lucruri mega tari ai inainte de facut, da-l dracu pe el, ca nu merita nici sa te uiti la el, si timpul tau e muuuuult prea pretios ca sa-l petreci gandindu-te la el.
Iesi cu prietenii, distreaza-te, simte-te bine, si da-i peste nas fostului, si o sa-si dea seama ce-o pierdut! :*

| Jeanine a răspuns (pentru AngelGirl5):

Iti multumesc foarte mult pentru sfat, esti o scumpa si chiar imi pare rau ca nu iti pot da fundita si tie. daca vrei lasa-mi id tau sa iti povstesc mai multe pentru ca vad ca si tu ai trecut printr-o situatie asemanatoare:*

| Jeanine a răspuns (pentru AngelGirl5):

Multumesc mult pentru sfat, esti o scumpa.lasa-mi daca vrei id tau sa iti dau mai multe detalii si daca vrei si tu sa-mi dai sfaturi pentru ca am vazut ca situatia noastra este cam la fel.

| AngelGirl5 a răspuns (pentru Jeanine):

Bineinteles. d. dya23 :*