| Melonnn a întrebat:

Buna!

dupa ce am reusit in sfarsit sa ies dintr-o relatie bolnavicioasa, am cunoscut un baiat. e extraordinar de frumos!
L-am cunoscut la o petrecere, ma privea, si m-a adus acasa cu masina lui, mi-a spus sa ii dau numarul meu sa-mi spuna cum se numeste o melodie. pana la urma am luat nr lui. dar a doua zi mi-a dat el mesaj. luase numarul de la altcineva.
Problema e ca are iubita. el spune ca ma place. si nu vrea sa ii faca rau. pentru ca efectiv s-a indragostit de mine.ea e prima lui iubire. adica prima lui iubita.
Are 20 de ani.
Eu cred ca ma minte ..pare sincer. insa azi m-a sunat si mi-a spus ca i-a explicat iubitei lui problema, iar ea la inceput ameninta ca o sa ne omoare, dupa i-a spus sa faca ce vrea si sa continuie sa ma cunoasca si daca ma place sa ramana cu mine. daca nu sa se intoarca la ea.

Sincer nu imi place situatia in care ma aflu si as vrea sa actionez dar nu stiu cum.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Phini a răspuns:

Cu timpul, eu zic ca poate sa iti faca si tie ce i-a facut tipei. Dar nu bag mana in foc, deoarece, din spusele tale, tipa aceea pare desutul de violenta si nervoasa. poate s-a saturat de relatia pe care o avea cu respectiva, si a vrut sa incerce cu tine.
Te sfatuiesc sa nu te bagi intre relatii, chiar daca sunt pe punctul sa se desparta si restul. deoarece nu iese niciodata ceva bun.
Si totusi, ii prea din scurt, parerea mea. Succes!

| AlinaGhe18 a răspuns (pentru Phini):

Se vede ca te pricepi la fete... doar si tu esti una, nu-i asa papusa?

| Phini a răspuns (pentru AlinaGhe18):

Latra catea! laughing) Aruncatii mai ceva de mancare ca ii e foame, macar sa ii tina gura ocupata sau mainiile!

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Parerea mea e ca dragostea asta e foc de paie, si tu risti sa te bagi in alta relatie bolnavicioasa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai orice taximetrist te poate lua de la o petrecere, asa ca spune-i pa, daca erai in locul celeilalte sau daca vei deveni si tu cealalta?

| Mussette a răspuns:

Pai, vezi sa nu te ameninte si pe tine, iubita lui. Daca are un asa caracter. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns (pentru TuDorEL96):

Ma refeream la caracterul iubitei lui, asa geloasa. big grin
Baiatul e ok, asta e. happy

| PeFuga a răspuns:

Esti abia iesita dintr-o relatie, nu te grabi sa te incurci in alta! Mai ales intr-una cu un tip care are deja prietena. Asteapta sa se vindece putin ranile de la ultima ta relatie, cunoaste mai multi oameni, iar dupa aceea ia o decizie. Stiu ca e tentant sa te arunci cu capul inainte inspre primul baiat (frumos!) care apare in cale, dar asta se intampla pentru ca ai nevoie de afectiune si el ti-o ofera. Eu zic sa mai astepti putin. iar daca dupa aia tot cu el o sa vrei sa fii, asteapta mai intai sa se desparta si apoi incepe o relatie.

| corhaz a răspuns:

Doamne trezirea femeilor.hai sa o luam cu inceputul ai zis ca "e extraordinar de frumos" pai nu stii ca un baiat ce arata fizic umbla din floare in floare pentru ca poate. vrea sa te treaca si pe tine pe lista lui de cuceriri ce i asa greu de inteles

| Waffen18 a răspuns:

Tipul avea bmw?

| JessJessie a răspuns:

Tu esti asa de sigura ca s-a indragostit de tine? Stii cuvintele pot fi spuse intr-un mod frumos, care sa pun in evidenta o persoana. Insa ceea ce este cu adevarat in spatele cuvintelor conteaza. Iar in cazul unei persoane pe care abia o cunosti, care iti spune ca s-a indragostit de tine, sincer nu stiu cata credibilitate se ascunde in spatele a ceea ce el iti spune, pentru ca totusi poti sa spui ca placi o persoana dupa aspect, dar sa spui ca esti indragostit de ea fara sa ii descoperi caracterul nu cred ca se poate, decat daca privesti dintr-un punct foarte superficial doar aspectul persoanei si asta rezulta ca nu este dragoste, ci o apreciere a exteriorului.
Dupa parerea mea, mai are multe sa iti dovedeasca pana sa poate ajunge unde trebuie, aici tu poti fi naiva si sa crezi orice spune sau sa fi obiectiva si sa astepti fapte de la el. Insa FreezyAlex are dreptate, daca face cu prietena lui asa, te poti astepta sa faca si cu tine.

| Ioana011 a răspuns:

Faza cu omoratu poate sa fie doar o scuza de a lui ca sa poata avea o relatie cu amandoua si tie sa ti se faca mila de acea fata. Gandeste-te ca daca acelei fete ii face asta si tie ti-ar putea face la fel dupa ceva timp. Dar daca este asa ai putea sa ii dai o sansa, 2-3 saptamani sa vezi cum decurge relatia voastra, iar daca este Ok sa se desparta de ea si sa iti arate dovezi ca a facut-o sa nu il crezi. Oricum nu pune suflet pentru inceput si asteapta sa vezi cum reactioneaza si cum incearca sa te cucereasca.

| AnonnnniMMa a răspuns:

Offf,cam greu,scumposadeu iti dau un sfat sincer,asteapta sa treaca timpul,nu reactiona cu nimic,sa nu cumva sa inrautatesti situatia (sa vina aia sa de ain ine"in cel mai rau caz")asteapta si tu ptin sa vezi cum decurg lucrurile,tu continua sa-l cunosti cat de cat,dar usor,mai intreaba si ale persoane comune voua ce fel de persoana e el, cine e iubita lui si etc, e destul de greu sa te aflii in situatia asta, doar ca daca el te place, nu are ce sa faca ..nu cred ca te minte,adica nu stiu,ai grija,incearca sa-l cunosti bine mai intai de toate, asteapta sa-l cunosti de mai ult timp, sa reactionezi cumva, ca asa, nu stii cu cine te incurci ...cine stie ce fel de fata e aia..cam atat poti sa-ti spun.mult succes blushingai grija ce faci puppy dog eyes