| dreams0423 a întrebat:

deci am fost la un copilul unui prieten de familie,(baiatul are 26 de ani), iar acesta este medic stomatolog, si mi-a rezolvat cateva problema insa cand lua cate o pauza pentru ca anestezia sa isi faca efectul ma lua de mana si ma privea adanc in ochi si nu stiu prima data am crezut ca vrea sa ma calmeze dar apoi am iesit prin oras si mi-a facut niste,, chesti", adica imi zambea, ma atingea pe spate si am mers la un local sa mancam si acolo incepuse sa imi povesteasca despre el fara ca eu sa-l intreb si ma privea destul de ciudat, prin ciudat ma refer ca fix in ochi si cu un zambet pe buze si a remarcat si tatal meu asta bine dar nu i-a spus, m-am gandit ca poate ma place dar are prietena...chiar nu stiu, voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Este evident ca te place - limbajul sau non-verbal spune acest lucru. Simt ca esti destul de impresionata de aceasta intamplare. Cu toate acestea, daca esti o persoana atragatoare, trebuie sa te obisnuiesti cu astfel de reactii din partea barbatilor si sa nu le acorzi o importanta exagerata. O fire impresionabila poate fi usor "deturnata" de la lucrurile care conteaza cu adevarat in viata: familie, stabilitate, copii, etc. Intreaba-te daca ai fi fericita in caz ca acest tip ar fi partenerul tau si s-ar comporta astfel cu alte fete sau femei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihologMariusIftimie):

"lucrurile care conteaza cu adevarat in viata"? Cine le-a stabilit? Tu si cu mai cine? Pentru ca lucrurile care "conteaza cu adevarat in viata" pentru tine, pentru mine nu reprezinta absolut nimic. Ce facem in situatia asta, impartim universul la zero?

| PsihologMariusIftimie a răspuns (pentru anonim_4396):

Imagineaza-ti o societate in care toata lumea ar gandi ca tine si cat de "interesanta" ar fi aceasta - fara familii, fara stabilitate, fara copii, etc. Eu nu stabilesc nimic. Bunul simt comun stabileste anumite lucruri de care ar fi bine sa tinem cont. Spor la instigari! big grin

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru PsihologMariusIftimie):

Daca nu ti-ai intemeiat o familie nu inseamna ca nu ai stabilitate, stabilitate inseamna sa ai un loc de munca bun si un acoperis deasupra capului. eu fac parte din grupul care exclude temeinic intemeierea unei familii pentru ca pur si simplu nu sunt proiectat sa fac asemenea sacrificiu si decat sa fac persoanele sa sufere si sa ajung eu debil psihic, prefer sa stau asa

| PsihologMariusIftimie a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Te inteleg foarte bine si respect punctul tau de vedere insa le datoram respect celor care formeaza familii pentru ca este o mare responsabilitate si de ei depinde progresul si supravietuirea societatii, a ordinii sociale asa cum o stim.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce cauta taicatu cu voi in oras?

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Cred ca te place si te vrea.

| Brigi1998 a răspuns:

Eu cred că simte ceva pentru tine, dar cel mai bine e să vorbești tu cu el, și să.l întrebi.