| Helpme1244 a întrebat:

Buna,deci am o problema de foarte mult timp,imi place de o fata foarte tare de un an,eu nu sunt in accelasi liceu cu ea si nici n-am vb mult cu ea,dar stia ca-mi place de ea,da efectiv,nu stiu cum cum sa va zic imi place sincer de cand am vazut-o,iar in in urma cu jumatate de an am fost la o petrecere si a fost si ea si am vb cu ea si o zis ca nu vrea relatie si credeti-ma ca nu stiu cum sa mai fac sa fiu cu ea. Am zis ca pana nu o sa fiu cu ea,nu vreau sa am vreo iubita, ma puteti ajuta va rog cu niste sfaturi cum sa fac sa vb des cu ea si sa ma placa? Dau funda

Răspuns Apreciat de Editori
| 6aprilie a răspuns:

Ține în minte că nu poți să faci pe cineva să te placă. Sună ca și cum ai forța nota.

Legat de cum sa vorbești des cu ea, scrie-i pe rețelele de socializare (Insta, Fb, etc) și vezi cum decurge situația. Dacă trăiam în timpuri mai bune... puteai să o chemi afară direct. laughing

Începe ușor, casual talk, poate nici nu mai ține minte cine ești. Cunoaște-te mai bine cu ea. Nu fii creepy sau insistent, fiindcă multor fete nu le place asta. Așteaptă o perioadă de timp și mărturistește-i sentimentele tale față de ea și vezi cum reacționează. Dacă până și în momentul de față nu dorește o relație, atunci fata și-a exprimat clar dorințele și dacă vei continua în speranța că se va schimba...o să te rănești din ce în ce mai mult... părerea mea oricum!

Mult noroc big grin

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să vorbești cu ea.

| UnDiavol a răspuns:

Nu te da bătut niciodată dar absolut niciodată luptă până la capăt până ultima ta suflare dacă iubești cu adevărat nu renunța absolut niciodată dar absolut niciodată orice ar face orice s-ar întâmpla chiar de ar avea copii tot o iubesc din tot sufletul meu și inima mea pentru tot restul vieții mele