| anonim_4396 a întrebat:

Am fost joi la teatru cu toata clasa si in autocar ma necajea un baiat.Ne-am "batut" si se tot dadea la mine.Cand am intrat in sala de teatru tot zicea ca vrea sa stea langa mine.Nu a vrut sa o lasa pe prietena mea cea mai buna sa stea langa mine ca sa stea el...Cand s-au inchis luminile, baiatul m-a luat in brateEu i-am dat mainile de pe mine si i-am spus "ce-ai? esti nebun?" si el a raspuns "da. dupa tine"! Am ramas uimita si i-am zis prietenei mele "bai, asta m-a luat in brate" si ii zice ea lui "pe bune?" si el a zis "da. vrei sa vezi?" si m-a luat din nou in brate.Am facut schimb de locuri cu prietena mea si ea l-a "interogat". El i-a spus ca e indragostit de mine dintr-a 7a si ca ii e frica sa-mi spuna.Doamneeee! Deci eu am fost indragostita de el, dar el m-a mintit mereu cand imi spunea ca e indragostit de alte fete si eu ma prefaceam ca nu imi pasa. S-a facut mereu ca suntem doar cei mai buni prieteni (ca baiat-fata, nu ca fata-fata sau baiat-baiat), iar acum imi spune ca ma iubeste! Ce sa fac. Eu's confuza.Nu stiu daca il iubesc in continuare sau nu. Nu stiu ce sa fac. Sa fiu cu el (desi mai avem maxim 2 saptamani si apoi plecam la licee diferite.)? Sa nu fiu cu el? CE sa fac? Daca ai fi in locul meu ce ai face?

Răspuns Câştigător
| DjAnita a răspuns:

Pai.in primul rand nu neaza ca mergeti al licee diferite atat timp cat sunteti in acel oras. pai nu esti sigura ca inca il placi.dar ai auzit ca el te place, iti sugerez sai dai o sansa sa vezi cum merg lucrurile, daca iti mai place de el eamaneti impreuna daca nu se aprinde scanteia va despartit. si dac el te iubea din a 7-a si tie tia tot zis ca el e indragostit de alte are 2 sensuri 1 ca chiar ii place de tine si i-a fost rusine sa iti zica iar cle de-al 2 ca te minte si nu are cu cine sa sta si te asit pe tine mai sensibila, sper ca ti-am fost de ajutor