| anonim_4396 a întrebat:

Buna, este normala o relatie dintre o fata de 14 ani si un baiat de 21? (intreb pentru un prieten)

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia/considera ca nu (prea) este indicat/normal sa fie intretinuta o relatie intre 2 persoane de aceasta varsta. Dar asta depinde in primul rand si in cea mai mare masura : in ce consta in mod real respectiva relatie de... prietenie. thinking

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal o asemenea relatie.

| Frank51 a răspuns:

În mod normal aș spune nu, dar dacă se întâmplă să fie o chimie extraordinară și totul să fie perfect da, ceea ce se întâmplă foarte foarte rar.

| SilentRain a răspuns:

Pedofilia nu e normala

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru SilentRain):

Nu este pedofilie. Citeste codul penal.

| Sofer a răspuns:

Dacă fata vrea. Asta e laughing. Normal nu ar fi o relație de genul. E prea mica.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Codul penal. Actul sexual cu un minor. Art. 218 (1) Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de același sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepsește cu închisoare strictă de la 3 la 10 ani și interzicerea unor drepturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

| danaieladaniela a răspuns:

Nu,nu este normal

| AlexandruInu a răspuns:

Vechea treaba cu intreb pentru un prieten. Din perspectiva mea, nu este normal, nici moral si nici legal. Ideea este in felul urmator, fetele au preferat mereu baieti mai mari ca ele dar cu 1-2 ani, hai sa zicem 3. Poti invata de la un baiat mai mare multe lucruri despre dragoste relatii si viata dar acel baiat ce te poate invata nu se v-a combina niciodata nu o fata, in cazul de fata cu o minora mai ales cand este vorba de o diferenta mare de ani. Iar cei ce o fac, sunt digeaba pentru ca ei fizic au 21-22-23 etc dar psihic sunt niste copii. Sa ai o,, relatie" cu o adolescenta este foarte grea, in mare parte este gelozia, pentru ca si fetele si baietii in perioada adolescentei 14-15-16 ani gelozia este la putere. Ca de ce ai vb cu ea sau el, ca ce treaba ai...ce cum si de ce...

| Musca88 a răspuns:

Multe-s fetele care umbla doar cu aia de 20+, dar rateaza iubirea adolescentina dintre 2 tineri, cu cat ai mai multe relatii si trec anii cu atat iubesti mai putin.

| Glenky a răspuns:

E pedofilie

| alinstefanvlad a răspuns:

Desigur! Ne poti transmite numele individului?

Cu drag,
BRAP(Brigada Romana Anti-Pedofilie)

| darky83 a răspuns:

Daca are BMW e okay.

| NeluPetrol a răspuns:

Nope.

| sogimaria a răspuns:

DA!