| Idk000 a întrebat:

Eu și partenerul meu am întreținut trei numere de relații sexuale. Menționez ca fiecare număr a avut prezervativ diferit, dar ca sa și pună prezervativul, și a atins atât partea umeda a penisului cât și prezervativul. Exista vreun risc ca vreun spermatozoid sa se fi aflat pe prezervativ și sa rămân însărcinată? Sunt in perioada ovulației.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece nimeni dintre noi nu a fost prezent/de fata ca sa vada modul in care s-au desfasurat toate,, operatiunile'' de schimbare si montare a prezervativelor, raspunsul corect il poti sti doar tu sau voi doi. Bineinteles ca poate exista o anumita posibilitate (mai mare sau mai mica?) de a se forma a sarcina in cazul in care a ajuns chiar si foarte putina sperma in vagin intr-o zi cu fertilitate maxima cum este cea din preajma ovulatiei. Insa un lucru este absolut sigur si anume accea ca raspunsul exact si corect il detineti doar voi doi. Multa sanatate!

| Idk000 explică (pentru corbulalbrosu):

După fiecare număr s-a șters și s-a spălat pe mâini

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În cazuri din astea e posibil cam orice... sad

| Emilian65 a răspuns:

Corect era ca inainte de a pune al doile si al treilea prezervativ, iubitul tau sa se spele cu apa si sapun la penis si apoi sa puna prezervativele. Daca nu a facut asa, este posibil ca dupa primul si al doilea numar de sex sa fi ramas gravida daca erai in perioada fertila.