| Daiana90 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea dar el nici nu ma baga in seama.Am pus-o pe prietena mea sa il intrebe de mine si el a spus ca nu ii place ca sunt prea mica (de statura si pe problema asta o pus accent) si ca invat prea mult.
Nu stiu cum si-a dat seama ca imi place de el.Prietena mea mi-a spus ca el crede ca il plac si vreau sa precizez ca el nu prea vorbeste cu minu ma prea baga in seama de de mai demult nu de acum cand se presupune ca a aflat ca il plac. El a fost inebunit dupa o fata care se dadea la el si la inca unu si in final s-a combinat cu ala.Acum nu stiu daca o mai place dar sincer...nervos tot ii pe ea ca practic si-a batut joc de el. El e mai...nu stiu cum sa explic.mai dificil si mai face misto si na.chiar nu stiu ce sa fac. E greu sa va descriu caracterul lui. Ce sa faccrying? As vrea tare mult sa ma combin cu el:X:X

8 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Buna.
Sincer imi pare rau pentru tine, am trecut si eu prin asta. Un prim sfat ar fi sa nu cumva sa nu inveti mai putin pentru ca a zis el ceca. Tu continuati scoala.AI gresit si tu putin punand o pritena sa vb cu el, trebuia sa faci tu asta...
Am cam inteles in mare parte cum e el... E genul sensibil dar batjocoritor, cand e cazul.Nu vreau sa-ti tai aripile, dai sincer nu cred ca va merge intre voi. Tu pari genul cumintica si draguta, iar el baiatul rebel...
Eu inteleg ca-ti place, asa sunt astia mai,, fermecatori"... Dar pentru binele tau, gaseste-ti unul mai potrivit, cu care sa te intelegi si de pe urma caruia sa nu suferi...
Succes!kiss

| Daiana90 explică:

Vreau sa specific ca nu sunt o tocilara. Faptul ca am numai zece si ca nu prea ies cu ei afara i fac sa creada ca invat toata ziua dar nu e asa!

| loredanna a răspuns:

Sunt de acord cu anonim...rar se combina cineva cu un tocilar pentru ca e luat in ras dupa aia de anturajul lui...las-o balta

| loredanna a răspuns:

Daiana eu in clasele1-8 nu am avut niciun prieten. aveam note bune la scoala. la fel nu prea ieseam cu ei cu colegii pe undeva dar nu pentru ca stateam la invatat ci ma simteam mult mai bine singura, dar ei isi facusera alta parere.stii cum e in ziua de azi, daca nu faci si tu ce face ''x''. sau daca nu te porti cum se poarta''x''esti''cealalta''fata.barbatul in general este mai orgolios mai mandru mai plin de sine. poate asteapta mai mult curaj din partea ta.fii mai tupeista, numai pune pe prietena ta sa vb cu el, sau sa fac altii ceva in locul tau. el pare genul de baiat rau, smecher dupa cum l-ai descris, poate vrea la fel o fata mai''rea''

In primul rand cati ani ai tu? Dar el? Ma stii cum e dragostea cu sila nu se poate incearca sa gasesti pe altcineva care sa te meritawinking, iar baiatul acesta de care spui tu mie nu cred ca va fi vreodata cu tine.Stiu e ca e usor sa zici uita-l pentru ca si eu sunt la fel de incapatanata ca si tinehee hee si nici eu n-am renuntat si pana la urma m-am combinat cu respectivulwinking dar e doar ceva de moment, pentru ca nu va merge relatia voastrasad stiu ca nu e raspunsul pe care l-ai vrea, dar asta e parerea meawinking Acum ce sa-ti zic multa bafta si sa reusesti daca tu iti doresti asta. Un prim pas ar fi sa vorbesti tu cu el deschis si sa-l faci sa inteleaga si poate asa vei avea o sansawinking e cel mai bine sa vorbiti face to face ca sa stii la ce sa te asteptiwinking

| Lawrence a răspuns:

Aşa-s uni baieţi. Incearca să te bagi in seamă, vorbeste cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpa... daca vezi ca nu te baga in seama, da'i pace ca apoi va crede ca esti disperatahee heeincearca sa il ajutzi cand dati vreo lucrare sau cand il asculta profesoru, si imbracate cat mai frumos posibil sa ii iesi in evidentza, fa chestii care le face si el...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e pentru ca mie mi-s-a intamplat la fel