| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat, si el ma plae dar spune ca nu poate sa se bage cu mine pentru ca nu e indragostit ori el se baga intr-o relatie doar daca e indragostit ori daca se plictiseste iar a doua varianta spune ca ar fi o jignire prea mare din partea lui pentru mine daca ar face asa ceva. Eu ce sa cred, ma place sau nu? de ce nu vrea sa fie cu mine?

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Pai e un tip cu principii probabil si daca el zice ca el nu se inplica intr-o relatie decat daca e indragostit asta e, si intr-un fel face bine. Daca el zice ca nu vrea sa te jigneasca cu a doua varianta inseamna ca tine la tine si te respecta, deci nu te-a mintit atunci cand ti-a zis ca te place. Deci ai totusi o solutie, sa ii zici asa ca il vei face sa se indragosteasca de tine si o sa vada ca nu ii va parea rau, nu neaparat sa fiti intr-o relatie oficial, doar sa te lase sa il faci sa se indragosteasca de tine.
Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

6 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Fie renunţi la el, fie îţi faci curaj şi'l întrebi dacă vrea să formaţi un cuplu.
Succes!

| ccriss a răspuns:

Tipul asta e un badaran. Nici el nu stie ce vrea.Sau poate nu esti u cea potrivita pentru el si nu stie cum sa tio spuna > prostiile astea pe care tot ti le spune el sunt doar niste scuze penibile.Tot ce trebuie sa faci e sa-l intr-o zi deoparte si sa puneti cartile pe fata. intreba-l daca are degand ceva cu tine sau nu ca doar nu o sa stai o viata dupa el sunt atatia baietii draguti in lumea asta blushing

| Ramona87 a răspuns (pentru ccriss):

Stiu ca voi fi comentata dar eu am deja prieten sunt cu el de cateva luni, dar pe acest baiat de care va povestesc il stiu dinainte. totul a fost o ambitie la inceput pentru mine, nu ne suportam deloc dar acum am dat din una in alta. L-am intrebat deja cu ceva timp in urma cam acum 1 luna daca vrea sa formam un cuplu si a zis ca nu intelege de ce e asa important pentru mine sa fim intr-o relatie.Ma place, dar nu e indragostit de mine dar nici nu poate renunta la mine si ma doare sa stiu ca sunt asa fraierasad si ca nu pot renuta la el. Noi ne intalnim si pe ascuns la banca la blocul meu, dar de vreo luna doar eu ii dau prima mesaj sa il intreb ce mai face, si daca poate sa ne vedem si de cele mai multe ori spune ca nu poate ajungestraight face...

| Ramona87 a răspuns:

Poftim BGD ti-am dat fundalaughing...sunt noua aici si nu prea stiu cum e cu treaba asta

| AlexAg00 a răspuns:

Pai...Alina noi nu putem sa-ti spune daca vrea sau nu sa fie cu tine.Asta trebuie sa discuti cu el.

| Skylerx a răspuns (pentru AlexAg00):

Sunt total de acord cu tine. Asa ar trebuie sa procedezi... sa il intrebi direct: 'Ma placi sau nu pana la urma?'.