| anonim_4396 a întrebat:

Buna,inainte de actul sexual propriu zis este important si preludiul(cam cat de important?).Adica in sensul ca eu cand fac dragoste pur si simplu nu ma pot lasa dusa de val si nu pot simti o placere mare,imi zboara mintea numai la alte(de ex sa nu sune telefonul si alte porcarii de genul).Nu stiu ce sa fac ca sa scap de problema asta.
Si inca o intrebare, mai mult pentru fete: cum v-ati "invatat" sa preluati voi comanda in pat? Adica eu cand stau deasupra parca imi e rusine sa ma misclaughing.Mi-a aratat el cum sa stau dar nu pot sta asa cum imi zice deoarece nu este o pozitie confortabila pentru mine.
Si care e miscarea cand stai deasupra?laughing. Adica stiu "sus-jos" dar nu ma pot misca repedelaughing si mereu ma gandesc ca el nu simte nimic daca eu ma misc incet si de aceea si refuz sa mai fac vreo miscarelaughing.

5 răspunsuri:
| Rizer a răspuns:

Mai, dragostea o simti in suflet, il sorbi din priviri, stai de vorba cu el sa-ti arate cum ii place, spune-i si tu cum iti place, incepeti usor, nu taca paca hai ...cred ca intelegi. Ia-o usor fii romantica.

| neutrino a răspuns:

Pana la urma, si sexul este o meserie care se invata in timp. Si ca in orice meserie, mai depinde si de "mesterul" peste care dai.

| igrek a răspuns:

Tu nu ești sigură pe tine, de aia pățești așa. Are și preludiu un rol.

| LorenaLory1992 a răspuns (pentru igrek):

Este si asta unul dintre motive, faptul ca nu am incredere in mine:d.

| igrek a răspuns (pentru LorenaLory1992):

Probabil ai facut-o prea repede. Conteaza si increderea care ti-o ofera partenerul. Daca esti atrasa de el te lasi dusa de val si fara inhibitii.