| xFaith a întrebat:

Iubitul meu nu este de acord ca eu sa ies doar eu cu fetele in club, imi spune ca nu este normal sa iesim unul fara altul, atata timp cat suntem implicati intr-o relatie serioasa. Bun inteleg, ziua daca vrea el poate sa iasa cu baietii gen, iar eu cu fetele, asta ziua. Doar ca seara nu ma lasa sa ies in club singura cu fetele. vi se pare normal? Ce a-s putea face in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca prin relatie serioasa, te referi la o viitoare familie.
Atunci, da, el are dreptate.
Ttrebuie sa decizi:ori relatia, ori fetele noaptea in club.Mult noroc

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti o fitoasa madam xFaith, atunci cand el a plecat singur cu alti prieteni la un gratar cum a fost?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te sfatuiesc sa ai grija ce vocabular folosesti! Nu sunt fitoasa pentru ca sunt barbat, si nu dau sfaturi in necunostiinta de cauza.O seara buna

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai nea Ivancea, cel cu puteri miraculoase, nu am gresit nimiclaughing) te crezi xFaith cea care a postat asta? Am postat la tine deoarecee, poate poate iti dai seama si ai sa arunci ochii pe alte intrebari si raspunsuri de-ale ei, sa vezi cum domnisoara a facut bot atunci cand prietenul ei a mers cu niste prieteni la un gratar, dar n-ai cu cineee frate! Suntem buni sa dam sfaturi dar sa ne uitam in istoricul celui caruia dam sfaturi nu ne uitam, mai suptire cu amenintarea, capisci? Tu cel ce ai legaturi extrasenzoriale

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te lasa?
Lucrul asta nu va inceta vreodata sa ma intrige,cum adica sa nu te lase?

Sclavia a fost abolita,la puscarie nu esti, va iubiti, incredere exista, care ar fi problema lui?
Deci, de 8 martie, de exemplu, tu vei sta in casa si te vei uita in ochii lui frumosi...bravo!
Iar de ziua barbatului, il vei astepta generoasa, pana la 3 dimineata,sa vina de la petrecerea complet neasteptata pe care au facut-o la servici,nu?
Nu,draga mea,in orice relatie regulamentul intern e acelasi pentru amandoi, ce are dreptul sa faca el, poti face si tu.
Asta se numeste democratie si egalitate, il respecti, te respecta.
Simplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Ai dreptate in ce zici aici, dar unu la varsta mea s-ar gandii asa, nu e nimic rau sa se duce cu prietenele ei(poate nu toti gandesc asa.), dar noapte in club unde toti fustangii merg, nu crezi ca as ramane cu buza umflata gandindu-ma ce face cu cine e?

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,in fustangii nici eu n-as avea incredere, dar as avea incredere in ea.
Completa.
Idealizez situatii, nu?
Dar increderea sau exista sau nu exista, nu merge cu jumatati de masura.

| neutrino a răspuns:

Cum sa fie normal ca sa-ti interzica sa mergi cu fetele, noaptea, la club? Nu-l asculta fato, vezi-ti de tineretea ta asa cum crezi tu de cuvinta, nu cum doreste el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vorbesti serios? Cu o luna in urma faceai spume pentru ca a iesit la un gratar unde erau doar cupluri. La un gratar! Iar acum spui ca nu ti se pare normal ca el sa nu accepte ca tu sa iesi singura in cluburi unde toti barbatii se duc tocmai pentru a pleca cu ceva bun acasa!? Adica tu te oftici pentru un gratar iar lui ii ceri sa te lase singura intr-o cusca plina cu barbati excitati...

Poti face un singur lucru si anume sa cantaresti cat de mult inseamna baiatul respectiv pentru tine si ce iti doresti mai mult in viata, sa te distrezi sau sa ai pe cineva alaturi. Evident, cele doua nu se elimina reciproc dar exista anumite activitati de la care va trebui sa te mai abtii atunci cand ai o relatie serioasa. Cu totii suntem superficiali si egoisti iar tu nu esti o exceptie, ba dimpotriva, lucrurile care pe tine te bucura sunt ok, oricat de nepotrivite ar fi, dar daca vrea si el sa le faca sunt inadmisibile. Probabil ti-a trecut prin minte ca "vrei sa-ti traiesti viata", pentru ca esti tanara. Sa iesi in cluburi nu inseamna sa-ti traiesti viata, nu confunda scopul cu mijloacele.

Pune lucrurile in balanta, afla ce iti doresti mai mult si urmeaza calea respectiva, oricare ar fi aceea.

| piticelm a răspuns:

Omul are dreptate.Este normal sa iesiti impreuna daca esti cu el. Daca el ar iesi in club ce ar fi? Si am inteles din cele de mai jos ca tu faceai gura,pentru un gratar,deeeci.tu ai pretentii? Si apropo,fetele care tot spun ca e sclavie,ca nu e normal,woooow,dar ce ar fi normal,sa iesiti singure,atunci cand aveti relatie serioasa? Una este sa iesi la un suc, la o cafea si alta este sa iesi intr-un club. Apropo, sunt fata, iar cine are ceva de comentat, va lamuresc cum se numesc ''doamnele'' care ies singure noaptea si cica mai au si iubiti/soti.happy

| Silenz a răspuns:

Te duci in club
Te imbeti
Te **** cu unu, cu altu
Iti pare rau
Din pacate nu mai poti salva o relatie de lunga durata din cauza ca ai vrut un futai de noapte
Te paraseste, plangi
Te duci iar in club
Te **** iar
Devii curva

| Mycheela a răspuns:

Consider ca este cam egoist in ceea ce te priveste. Chiar si intr-o relatie este nevoie de spatiu propriu si intim. Este absolut normal sa iesi unde doresti atat pe timp de zi cat si pe timp de seara. Iar ideea unui club nu-i cel mai rau lucru. Eu nu cred ca el nu a iesit seara cu baietii la o distractie. Este absurd ceea ce iti impune. Dar stiu ca intotdeauna exista acele ganduri ca daca va filtra cu cineva?! Asta este de fapt ceea ce il nelinisteste. Vorbeste cu el, trebuie sa te inteleaga daca are incredere in tine. daca nu, atunci totul este in zadar!