| Jessicabelle a întrebat:

Ma confrunt cu o situație dificila și as vrea sa știu mai multe păreri. Sunt căsătorită de 1 an, suntem împreuna de 10 ani, el e primul meu bărbat. Toate bune și frumoase pana când soțul și-a găsit pe alta. O pustoaica de 18 ani, eu l-am prins, am încercat sa îmi salvez căsnicia, sa nu plece, tot eu m-am umilit și am făcut sacrificiu deși el e cel care a greșit. Nu am reușit nimic, el s-a mutat de la mine, sta in chirie aproape de tipa aia. Problema este ca el ma mai caută, vorbește cu mine, ne întâlnim, dar refuza sa recunoască relația cu tipa deși eu știu ca se văd. Mai mult decât atât, ei ii spune ca nu mai are nicio legătura cu mine, ca nici măcar nu mai vorbim. De ce ne minte pe amândouă? De ce măcar nu îmi recunoaște mie ca are o relație cu ea? Vorbește pe ascuns cu mine... nu știu ce e in capul lui. Când ne întâlnim se comporta normal. Ma ia chiar și de mâna dar spune ca nu putem fi mai mult decât prieteni. Oare ce e in capul unui astfel de bărbat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Deepk a răspuns:

Dragă! Uite că am mai văzut așa caz la o prietenă de a mea...
Șii ce vreau să-ți spun? Renunță odată la el și termină cu toată asta. Nu-ți pierde timpul cu cineva care nu merită nici un fir de păr de al tău. Dacă el procedează așa de aiurea cu tine pentru ce mai ești cu el?
Cred că 10 ani aceștia au zburat în zadar cu el dacă acum ai ajuns în așa o situație oribilă.
Nu-ți fie frică să pierzi pe cineva.
Undeva acolo, Dumnezeu păstrează o persoană anume și deosebită cu care să-ți petreci restul vieții...Cineva care te merită cu adevărat!
Nu te uita la un neghiob de acesta care este gata să te schimbe pe o copiliță de 18 ani, că ea este la fel de proastă dacă se bagă într-o casnicie...Mai clar este chiar "Curvuliță" alte cuvinte eu nu mai am...
Deja vezi tu, totul depinde de tine!
Asta a fost părerea mea doar, nimic mai mult
Dai de înțeles că el te poate pierde și ca tu poti si fara el!
Mult succes!

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Așa și tu de ce stai în continuare să fii bătaia lui de joc că n-am înțeles? Normal că-și bate joc de tine când îi permiți, uită-te și tu la tine în ce hal ești și cum efectiv ești la dispoziția lui oricând i-ar reveni chefu de tine. Tu efectiv îl implori să profite de tine și de bunătatea și răbdarea ta la ce atitudine îi arăți. ai naiba puțină demnitate măcar acum

| mihai69 a răspuns:

Nu e foarte relevant, dar ar fi interesant de știut dacă acum ai mai mult de 26 de ani.
În fine - ideea e că soțul tău e de fapt un mare încurcă-lume și merită să te desparți de el. Și fie ca ăștia 10 ani petrecuți cu el să nu fie doar pierdere de timp, ci o lecție utilă pe viitor!

| Jessicabelle explică (pentru mihai69):

Eu am 24, iar el 27happy

| mihai69 a răspuns (pentru Jessicabelle):

Exact cum bănuiam - te-a „luat" de pe vremea când încă mai copilăreai...

| Jessicabelle explică (pentru mihai69):

Da, eram amândoi copii. Însă dacă el a decis sa plece, de ce ma mai caută? Și ceea ce e mai ciudat, este faptul ca mie îmi spune ca nu are nicio treaba cu fata aia, ca nu e cu ea. Iar tipei ii spune ca nu vorbește cu mine, ca nu mai avem nicio treaba unul cu altul. Ba chiar i-a spus ca am depus și actele de divorț deși eu habar nu aveam de treaba asta. Cert e ca nu înțeleg de ce o minte pe ea. dacă a ales-o

| mihai69 a răspuns (pentru Jessicabelle):

De prost, de aia. E încă imatur emoțional, în ciuda vârstei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe scurt, nimic. Bine, acum depinde si cum a evoluat relatia voastra in astia 10 ani si la ce stadiu a ajuns.

| Emilian65 a răspuns:

Este un haos din care nu stie cum sa mai iasa.

| Andreeush a răspuns:

Aveți vreun copil împreună?
Dacă nu atunci îți pierzi timpul cu un astfel de om.

| Jessicabelle explică (pentru Andreeush):

Nu avem copii, nu avem nimic.

| Andreeush a răspuns (pentru Jessicabelle):

Și atunci de ce mai stai să vină înapoi?
Lasă-l că nu merită, îți pierzi timpul cu el.
El profită de tine fiindcă tu îi permiți.

| asperger3 a răspuns (pentru Andreeush):

Plus de asta, un gentelmen care se respecta NU ar trebui sa faca asta NICIODATA pentru ca EFECTIV e o "tradare" a partenerului.

Răspuns utilizator avertizat
| asperger3 a răspuns:

Daca nu mai simti nimic pentru el si simti ca nu te mai iubeste nu are rost sa te chinui. Divorteaza. Problema este a partajului ca daca aveti bunuri imobile obtinute in timpul casatoriei e mai mult de platit din ce stiu. Trebuie sa ai martori si dovezi pentru procesul de divort

| Jessicabelle explică (pentru asperger3):

Pai asta este problema... eu am sentimente, nu știu ce sa zic despre el. Nu avem nici bunuri, el stătea la mine, adică locuiam cu ai mei.

| asperger3 a răspuns (pentru Jessicabelle):

Fi sincera te rog, suferi dupa el? Daca da, nu cred ca are rost sa suferi pentru el. El cat timp joaca la doua capete NU te merita. Ori sta cu tine ori cu cealalta.
Esti in situatia din clip aproximativ: https://www.youtube.com/watch?v=Qc1DykWMPfQ

| Jessicabelle explică (pentru asperger3):

Nu sunt chiar in situația asta pentru ca eu o știu pe ea și ea pe minelaughing. Normal ca nu merita. dar pot eu sa zic"de mâine nu îl mai iubesc"?

| 90210 a răspuns:

E un narcisist si iti pierzi timpul. Lasa-l.