| alin_1972 a întrebat:

ma numesc Alin si de curand, mai exact de vreo 3 saptamana m-am despartit de prietena mea cu, care am fost 2 ani si vreo 4 luni de zile. Mi-a zis sa luam o pauza, pentru ca in ultimul timp ne certam cam des, am acceptat decizia ei, cu toate ca o iubesc mult si tot timpu vroiam sa fiu cu ea, am respectat-o (ca pe un parinte de al meu) nu am injurat-o sau sa o injur sau sa dau in ea(mai bine in pica mainile decat sa dau in fete) din contra ea era cu gura mare ma injura cand se enerva pe mine si vb urat uneori si scuipasad, in timpu relatiei o mai suna fostul ei prieten, am si prins-o cu el la ea acasa pe la inceputul relatiei(3-4 luni) dupa aceea dupa 1 an jumate am gasit convorbire pe mess tot cu tipul ala in care ii zicea ca pe il iubeste si ca il vrea inapoi si ca vrea sa fie cu el, etc.Era numeltumita de mine ca eu nu lucrez si stau toata ziua acasa eu fiind student(la master) si ca ea lucreaza toata ziua si eu stau.desi eu mi-am cautat de lucru in ultima perioada dar nu am gasit ceva in domeniu meu.De sarbatori am mai vb cu ea la telefon, pana ieri cand am intrebat-o daca are pe cineva si mi-a raspuns ca nu poate sa zica inca ca are pe cineva dar iasa cu cinevasad am ramas fara cuvinte si acum sufar foarte mult si nu stiu ce sa fac ca sa o uit pentru ca o iubesc foarte mult.Eu trebuie sa plec la facultate in acelasi oras de unde e ea si mai are de luat niste haine si papuci de la mine si trebuie sa ma vad cu ea sa le dau, ce sfaturi imi dati ce sa fac? cum sa fiu cu ea cand ma intalnesc? eu as vrea sa ma impac pentru ca o iubesc si ea ma iubeste dupa cate mi-a zis in timpul in care eram cu ea. Daca are pe altcineva nu stiu ce o sa mai pot face. Va multumesc mult pentru sfaturi chiar am nevoie sunt asa deprimat...

Răspuns Câştigător
| Irina a răspuns:

Sincer, nu cred ca sentimentele ei fata de tine sunt pe masura alor tale. O persoana care tine legatura cu fostii la modul asta si care e mereu nemultumita de tine e clar ca nu iubeste, cauta anume nod in papura si motive de cearta. Cel mai bine este sa fii indiferent, daca intr-adevar are ceva pentru tine o vei misca cu siguranta; nu o cauta pana nu te cauta ea, chiar daca trebuie sa ii dai lucrurile inapoi. Ai sa vezi ca te va cauta cu siguranta.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu stiu de ce esti sigur tu ca te iubeste? Poate ca e obisnuinta... 2 ani si 4 luni, creeaza dependenta legatura asta.Si e o dependenta pentru tine ca ea se joaca cu tine momentan. E ciudat ca o fata sa se comporte asa dar sincer nu mai mira nimic. Oricat de dureros ar fi eu zic ca nu o poti schimba pe ea si sincer ar fi pacat sa te schimbi tu.Mai bine renunta, termina masterul si cauta o fata mai...linistita

Abh
| Abh a răspuns:

Din cate ai spus tu, fata asta nu s-a purtat prea frumos cu tine. Nu stiu daca merita sa suferi dupa ea. Cand te intalnesti cu ea, poti sa o intrebi daca mai vrea sa fiti impreuna. Daca nu vrea, e pierderea ei, sunt fete destule in lumea asta, o sa gasesti una care sa te merite.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Sincer, dupa spusele tale am ajuns la concluzia ca nu te merita.Mai bine trateaz-o cu indiferenta. O sa-i fie greu cand nu o vei mai cauta. Daca intr-adevar te iubeste isi va da seama ce a pierdut si tot atunci va realiza ca e timpul sa te caute.Cateodata o pauza e binevenita pentru ca reainoieste iubirea aceea roz de la inceput si sentimentele or sa fie mai puternice.Si ce mai. cea mai dulce e impacarea! Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta, dar daca ea te-a tratat astfel sa stii ca nu te merita. O sa suferi, dar o sa-ti si treaca.Decat cu o fiinta ca ea, ca sa nu zic scorpie, mai bine singur. Te-am pupat si sper sa iti rezolvi problemele cum consideri de cuviinta!

| ana14 a răspuns:

Poi din moment ce ai spus ca ai gasit convorbirea pe mess cu acelasi tip cu care o gasisei la inceputul relatiei la ea acasa nu stiu ce sa spunstraight faceca sa o uiti incearca sa iti ocupi timpul cu ceva care sa iti distraga atentiastraight faceuite'te la filme, iesi in oras cu prietenii si incearca sa cunosti alta fatastraight facesi mie mi s-a intamplat ceva de genul dar imd ce am avut alt iubit l'am uitat complet pe cel dinaintetonguesi cand o sa te vezi cu ea incearca sa fii cat mai indiferent pentru ca ea nu prea a tinut la tine(din cate spui u...ca te injura, te scuipa, conv de pe mess, acum iese cu cineva)...
Succes:*

| Titi_7923 a răspuns:

Imi pare sincer rau prin perioada in care treci, mai bine renunti definitiv la ea pentru ca nu meriti sa suferi gandeste-te la tine in primul rand pentru ca tu esti cel care conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste cu forta nu merge. Uita-o.
Nu te merita.
Sa scuipe? laughing
Vai, da-mi mie adresa ei, ca mie nu imi pica mainile daca dau in fete.
Nu merita sa suferi dupa ea. Daca chiar o iubesti ii vrei binele si o lasi sa fie fericita. Tu vezi-ti de studentie si sa vezi ca o sa gasesti fata care merita iubirea ta.

| d3mon a răspuns:

Nu te gandi nici o sec:las-o!

| Iullyka16 a răspuns:

Scz ca iti zic. esti prea moale cu ea. din kate am inteles e o fire mai rea si u esti prea "cuminte" Intrabo in fata daca vrea sa mia fie cu tine si punct. Si un sfat. nu mai suferi dupa fete. apoi isi fac o parere proasta despre tine... succes:d

| alin_1972 explică:

Va multumesc tuturor pentru sprijin si ajutor...chiar aveam nevoie si am de cateva persoane cu care sa tin legatura pentru ca sunt foarte deprimat si nu sunt un baiat(cu handicapuri sau sa nu imi permit sa-mi cumpar ceva deoarece parinti imi ofera tot ce vreau) dar problema e ca m-am indragostit prea tare de fata asta si imi faceam si planuri cu ea, acum trebuie sa fac si sa vreau sa uit cat mai repede, mi-am pus in gand sa nu o mai sun si nici sa o caut.Imi puteti lasa uni dintre voi un id de mess privat, ca sa vorbim ar fi mai bine pentru mine.Va multumesc si ma bucur sa vad cunosc