| alexandra6413 a întrebat:

Buna, maine voi merge sa fac analize, si imi este frica, am 13 ani, si mereu doare cand fac aici la spital (cel Judetean), cum fac sa scap de frica? imi este "frica" de "durere" ca sa zic asa, mereu cand fac analize ma doare rau, ce ar trebui sa fac plsss help! dau fundaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| AnaaaaaConstantin22 a răspuns:

Asa eram si eu laughing nu-ti face griji! in primul rand, gandeste-te ca este pentru binele tau! si uite un sfat : cand este pe acel scaun, incearca sa fii cat mai relaxata, chiar daca este greu, incearca! nu sta incordata, este o mare greseala! si incearca sa nu mai fii asa panicata pentru ca, din cauza fricii cand termini cu analizele poti sa ai o cadere de calciu ( sa-ti fie foarte rau, s-a simtit ca (,) cazi din picioare, si vezi pete negre ) in caz ca o sa se intample, trebuie sa ai ceva dulce la tine ( o bucata de ciocolata sau ceva ) si o sa vezi ca o sa-ti revii in cateva minute. dar cel mai importat lucru este sa stai calma, si o sa vezi ca nu este asa de rau pe cat te astepti happy
bafta!

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Scuza-ma dar, ce anume te doare asa rau? Un ac? Ala doare maxim 5 secunde cand il baga. Ce altceva te doare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca stii ce e durerea adevarata.Un ac paleste prin comparatie.Inchide ochii, daca te ajuta.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun răspuns. Ai calități de mamă. Nu te-ai gândit să faci un copil?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Oh,mersi.Nu,o sa incep sa ma gandesc de acum.