| anonim_4396 a întrebat:

Normal cine ar trebui sa sarute prima data fata sau baiatul? dar dupa aia?
Funda si vot

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Băiatul trebuie să facă pasul dar asta când este destul de sigur pe el că nu va fi refuzat. Nu de la prima întâlnire.
Apoi vine de la sine!
Pa, pa.

| Picasso a răspuns:

Expertooo deci : "parerea mea"
:
Aici este un mic joc intre cei doi "fata & baiat"
Normal ar fi ca atractia sa fie reciproca.adica simultan sa fie drumul parcurs!
Unii baieti ca asa ne-a facut mama noastra, sunt mai spontani, adica ei fac primul pas, dar mai sunt si situatzii in care fata este cea care doreshte sa savureze buzele baiatului, " dorinta nerabdatoare " smug
Deci daca vrei sa fie jocul mai "indraznetz" si sa il provoci un pic, incearca sa te joci cu el, adica cand incearca sa te sarute, incearca ca tu sa te retragi un pic, lasa`l pe el sa vina spre tine, si o sa vezi ca o sa fie iarashi dornic sa te sarute!
Deci nu este o regula aici, tootul vine de la sine!
FUNDAbig grin :*

| lplostonyou a răspuns:

Da ce e vreun standard,care trebuie sa sarute primul? asta cu sarutul e ceva care vine asa de la sine, prin instincte, deci care se simte primul ala saruta happy

| misterioaѕa a răspuns:

Eu si cu iubitul meu nu ne-am sarutat de la prima intalnire dar dupa aia ne-am sarutat adica el mi-a spus sa-i dau un pup si l-am sarutat iar de atunci totul vine de la sine...
Stie ca-l iubesc si eu stiu ca ma iubeste dar el a asteptat sa-l sarut eu prima.dc oare?

| pwp a răspuns:

Baiatul clar

| annna a răspuns:

Eu zc ca baiatul trebuie sa faca primul paswinking

| Andrrei a răspuns:

Hammm buna intrebare si exista doua raspunsuri:
1) Baiatul ar trebui sa faca pasul asta pentru ai oferii fetei respective siguranta in ceea ce va face in continuare poate va fi mai mult decat un filtr si mereu baiatul trebuie sa ia initiativa
2) Fata ar trebui sa faca asta daca baiatul este nesigur pe sansa sau nesansa lui in ceea ce priveste sentimentele fetei fata de el
... ZIc eu din experienta

| nIMic_3176 a răspuns:

Parintii vostri, indiferent de combinatie.

| marius10000 a răspuns:

Baiatul ar trebui sa sarute primul asa se face de fiecare data si apot fata

| sergiu_9668 a răspuns:

Buna.Eu zic ca baiatul ar trebui sa faca primul pas pentru ai da fetei siguranta pe ea dar daca nu este sigur de sentimentele fetei pentru el sat putea ca sa se descurajeze si sa nu o faca.Multumesc.La revedere.