| EnglandGB a întrebat:

Nu o lungesc,Mi-a placut o fata am inceput sa vorbim,si-a gasi prieten,dupa aia s-a despartit eu tot o placeam dar incet incet am uitat-o,problema e in felul urmator,marti e ziua ei si vreau sa ii trimit un buchet de trandafiri asa ca de la un prieten si nu stiu cum sa il trimit daca va fi acasa, si cel mai important e ca vreau sa-i trimit si un bilet dar nu stiu ce sa scrie in el! mentionez ca sta la casa particulara relative aproape de mine, dar nu vreau sa il dau personal! deci ajutati-ma va rog! dar dati-mi si un model de un biletel/mesaj! multumesc

11 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E bine sa-i duci cadoul personal si sa te retragi Nu e nevoie de bilet.

| grab a răspuns:

"asa ca de la un prieten"

Foloseste serviciile unei firme de flori prin curier.
Daca iti multumeste telefonic, o inviti la o cafea. PLM.

| 7639781254 a răspuns:

Poti sa-i scrii ceva de genul: Nu prea ma pricep la texte siropoase. Stiu doar ca esti speciala si meriti sa-ti urez "la multi ani!" printr-un buchet de trandafiri. Daca nu-ti place, poti sa-l modifici, e doar o idee. Indiferent daca o folosesti sau nu, iti doresc multa bafta si sper sa-ti iasa cu tipa. :*

| EnglandGB explică (pentru 7639781254):

Mersi mult.nu stiu daca va iesi sau nu nu ma mai intereseaza asa tare voiam ceva de la un prieten pentru un prieten iar daca va da si ea ceva semnale. poate

| 7639781254 a răspuns (pentru EnglandGB):

Atunci, sa-ti spun una de la un prieten pentru un prieten: Prietenii apar atunci cand o persoana ii spune celeilalte "cum? si tu? credeam ca sunt singurul/singura!" La multi ani! Sper sa-ti placa asta.winking

| EnglandGB explică (pentru 7639781254):

Ori is prost ori nu inteleglaughing mersi mult de ajutor daca mi-ai explica un pic cum vine astalaughing si eu ma gandeam la ceva de genu,, draga... nu ma prea pricep la texte.stiu doar ca esti speciala si meriti sa-ti urez la multi ani, multa sanatate si fericire alaturi de un buchet de flori/trandafiri

! ce zici?

| 7639781254 a răspuns (pentru EnglandGB):

Este foarte dragut ce vrei tu sa-i spui. In legatura cu ce spuneam eu mai devreme... daca eu iti spun tie ceva si tu imi spui "si eu", eu pot sa spun "Credeam ca sunt singura!" (eu sunt fata)...pentru ca prietenii adevarati au chestii in comun. Spune-mi te rog ca intelegi! laughing

| EnglandGB explică (pentru 7639781254):

I got it:* auzi nu vrei sa vorbim prin mesaje sa-ti spun ceva mai mult? ca vad ca esti draguta si vrei sa ma ajuti? daca nu te deranjeaza

| 7639781254 a răspuns (pentru EnglandGB):

Nu ma deranjeaza.

| nuimimaipasacezicaltii a răspuns:

Pai, eu sunt fata.laughing Si sa stii ca fetelor le place sa le dai cadoul fata in fata. Daca cumva nu este acasa, i le lasi in fata usii, si ar' fi frumos sa ii duci si o ciocolata sau ceva. Pe bilet ar' fi frumos sa scrii : Draga (numele ei), de ziua ta, iti urez multa, multa sanatate, si fericire in viata. Cu drag (numele tau)! Si La Multi Ani! laughing. Cred ca ti-am fost de ajutor happy! Fundita puppy dog eyes?

| EnglandGB explică (pentru nuimimaipasacezicaltii):

Eu am tot incercat sa-i spun ca simt ceva dar ea parca tot timpul ma evita.nu stiu vreau sa fie un mesaj special, mersi pentru sfat vreau ceva mai.