| cristinella a întrebat:

nu stiu ce sa fac si am nevoie de ajutor. Am 19 ani si sunt cu un baiat de 9 luni, tin la el destul, numai ca ma plictisesc foarte repede si am inceput deja sa ma plictisesc si de el. Nu as vrea sa-l fac sa sufere ca stiu ca ma iubeste, dar parca nu vreau nici sa stau intr-o relatie care nu-mi mai place, ma plictiseste, ma enerveaza, parca nu suntem pe aceiasi lungime...si la asta se adauga si foarte multe probleme intre noi. Oare ar trebui sa ma despart de el? Cum as putea sa-i zic chestiile astea fara sa par doar eu "vrajitoarea"?

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Pff daca ma crezi ca si ew sunt d 9 luni cu pr meu si a aparut monotonia in relatie...

iti sunt doar alaturi, sfaturi mai putin.de fapt
ar fi unul
sa te indepartezi treptat
sa rariti intalnirile si chestii de genu
poate asa incepe sa iti placa iar de el.va vedeti prea des? Daca da, atunci asta e solutia.Intalniti va odata la 1 2 zile
mult succes:*

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Sincera sa fiu pana de curand si eu eram exact ca tinelaughing. de orice tip ma plictiseam foarte repede, gaseam eu cate un motiv sa ma cert cu el sa ii reprosez ceva. dar cand l-am intalnit pe el am realizat de ce eram asa:nu ajunsesem sa il iubesc cu adevarat pe nici unul. dar acum cand iubesc cu toata fiinta mea nu mai sunt deloc asa. din contra. poate ca asta e si la tine. una e sa ti la un tip si alta e sa il iubesti cu toata fiinta ta pentru ca atunci nu te plictisesti niciodata. vorbeste cu el pe un ton calm si spune-i ce te nemultumeste ce nu iti place.vezi cum ti-ar fi o saptamana fara el...si daca ti-ar lipsi atunci ar trebui sa va dati o sansa.nu are rost sa pierzi o relatie daca exista sentimente pentru niste plictiseli de moment. faceti ceva impreuna care sa va ocupe timpul sa va placa amandurora si poate asa vei putea salva relatia vostra.mult succes te-am pupat

| alina_iulia a răspuns:

Darga mea nu spune nimeni ca trebuie sa stai obligatoriu cu cineva doar pentru a nu ii rani acelei persoane sentimentele e adevarat 9 luni e o perioada lunga (personal nu am stat cu nici un baiat mai mult d e un an) cu alte cuvinte draga mea intalnitiva undeva unde nici tu nici el sa nu fiti in avantaj gen intr-un parc... ia-l usor spune-i ca ai sentimente pentru el dar nu poti sa il mai consideri iubitul tau... draga mea el o sa inceapa sa spuna ca el te iubeste ca daca ar putea si-ar da si viata pentru tine nu te lasa induioasta si spune-i clar si raspicat ca tu nu esti singura fata de pe planeta si ca te av uita ingaduiei sa ramaneti macar amicihappy
incearca... sper ca sfatul meu sa te ajute
bafta! te pup
Si inca ceva nu vei pare tu "vrajitoare" doar pentru faptul ca ai o relatie fara vitor si vrei sa scapi de ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii adevarul si o sai treaca