| CraciunDya a întrebat:

Nu vreau să râdeți de mine dar vreau sa va întreb happy.
Eu am patratele, mai bine zis un contur al lor și nu mi-a venit menstruatia si nici nu am avut contact sexual dar simt ca sunt insarcinata, doar pentru simplul fapt ca fara sa îmi dau seama într-o zi am avut o iritație în zona intimă și m-am scărpinat si tot scarpinandu-ma am dat de o senzație de placere cred ca e masturbare sau ceva și tot am impresia acum ca sunt însărcinată și imi este tare frica să îi spun mamei si nu ma îndur să o întreb cu toate ca ea e blandă happy, va rog sa dați răspunsuri serioase si fara miștocareli. Mersi!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este imposibil sa ramai insarcinata fara un partener. sarcina se formeaza dintr-un ovul (de la femeie) si un spermatozoid (de la barbat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu prezinta o prea mare importanta, insa ar fi fost util daca ti-ai fi precizat varsta. Ceea ce trebuie sa stii precis se refera la faptul ca nu are nicio importanta existenta sau lipsa "patratelelor". De asemenea neinceperea menstruatiei NU se datoreaza in mod obligatoriu existentei unei sarcini, ci si altor cauze de natura medicala. Sarcina se poate forma in urma unui sex neprotejat sau daca indiferent prince mijloc ajunge sperma in vaginul tau in perioada fertila a ciclului menstrual. Ar fi bine sa stii ca prin masturbare nu poate lua nastere o noua fiinta si in cazul in care menstruatia va continua sa intarzie, ar fi indicat sa-i spui mamei si impreuna cu ea sa te prezinti la o consultatie la medicul de familie.

| Clauclio23 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am 13 ani si nu mi-a venit niciodata pana acum asta zic (poate ca nu am menționat exact ) si mersi pentru sfat am sa încerc sa îmi scot din cap happy

| cameliaTpU a răspuns:

Nu ai cum sa ramai însărcinată dacă nu ai contact sexual.
E doar un fel de paranoie a ta pentru că îți dorești sa îți faci viața mai dramatică sau ceva.

| Clauclio23 a răspuns (pentru cameliaTpU):

Mulțumesc pentru răspuns, dar colegii de clasă fac mișto de mine ca sunt super slaba si ca sunt singura careia nu i-a venit ciclu si mi s-a fixat pe creier dar în alt fel. Oricum mulțumesc și am sa încerc să îmi scot prostia asta din cap happy