| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a întrebat:

O sa incep prin a va ruga sa ma ajutati cu niste sfaturi.
Eu si sotul meu suntem casatoriti de aproape 3 ani. Chiar daca ne-am mai certat, poate si frustrarea ca nu pot face copii e mare. El lucreaza in strainatate, iar de 3 luni e venit in concediu. Eu sunt studenta la drept,dar nu mi-am neglijat niciodata indatoririle de sotie. De ceva timp el lipseste foarte mult de acasa, e foarte distant,rece, chiar a inceput sa se comporte cam urat cu mine. El e genul antisocial si prieteni nu are decat pe nasul nostru. De cateva ori a venit mirosind a parfum de femeie si nu e parfumul meu. Nu mai vrea sa petrecem timp impreuna, nu mai vrea sa mearga cu mine la parintii mei. Azi am gasit in masina la el fire lungi de par blond(eu fiind bruneta) si nimeni din familie nu are parul asa.
Nu vreau sa par paranoia. Nici o fire geloasa nu sunt dar oare sa fie vorba de o a treia persoana?
Multumesc mult!

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai uitat sa ne spui si daca ati facut amandoi analize, ca sa stiti cine si ce probleme are!
Specialistii considera un cuplu infertil dupa 2 ani de activitate sexuala fara protectie, si in care nu s-a prins nici o sarcina! Voi nu ati fost la medic in atata timp, daca v-ati dorit copii?

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc explică (pentru PsihoSex):

Am fost impreuna la medic. Mergeam periodic pana acum cateva luni. El e 100% fertil. La mine e problema. Din cauza unor probleme hormonale tiroidiene si a unor polichisturi, fertilitatea mea a scazut pana la 20%. In 3 ani de casnicie fiecare contact intim a fost neprotejat si pe direct cum s-ar zice. Mi-a spus ca el ma iubeste asa. Chiar putem adopta un copil
Eu nu i-am aratat niciodata frustrarea mea si tristetea datorita faptului ca nu voi purta un sufletel in burtica.

| PsihoSex a răspuns (pentru teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc):

Atunci trebuie sa discutati foarte serios - totusi, aveti deja 3 ani de relatie! - si sa vedeti daca adoptati si mergeti inainte, sau fiecare pe alta cale, sorry...
E cel mai bine sa te astepti sa opteze pentru a va desparti, dupa ceea ce ne-ai relatat, sau, daca poti, incerci sa inchizi ochii si te dedici total casei si copilului.
Alt tip s-ar putea sa nu te accepte infertila, si ai sa suferi tare. si poate nici sa adopte. unii nu pot concepe asa ceva, din pacate.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Pare ca este prezenta infidelitatea. Consider ca ar trebui sa îl înfrunți, și sa nu ți fie frica pentru ca o faci pe buna dreptate. Este foarte posibil sa te însele, și nici o femeie nu ar reacționa ok la ce ne ai spus tu mai sus. Asa ca, poarta o discuție cu el și dacă te a înșelat, iti recomand sa l părăsești pentru ca degeaba mai stai intr o relație cu un mincinos.

| Adry05 a răspuns:

Din pacate cam e evident ca e o a 3-a...

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea sa-si fi gasit o alta ''perna cu suflet'' este cat se poate de evidenta, prin comportamentul afisat. C'est la vie. Din nefericire.

| mihai69 a răspuns:

E foarte posibil.
Se pare că relația voastră se apropie de final (și nu din vina ta).
Ar fi bine să rupeți pisica cât nu are nimeni de suferit.

| alina2k18 a răspuns:

Da, are pe alta 100%winking si sigur nu e rece si distant cu eawinking

| RobertMoon a răspuns:

Pai pare logic din ceea ce ne-ai spus, mai ales faza cu firele de par blonde din masina, asta daca nu cumva a luat pe cineva autostopist, dar greu de crezut totusi, incearca sa mai investighezi cateva zile si sa revi cu update, deocamdata nu ai nicio dovada clara.

| mihaicelsfant a răspuns:

Vorbeste cu el. nu mai tine in tine. spune-i tot ce simntiwinking

| barosanu69 a răspuns:

Are si el o amanta ca tot omu, e ceva normal, lasa-l ca dupa ce se distreaza cu ea tot la tine vine. asa fac toti barbatii (adevarati)

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc explică (pentru barosanu69):

Inteleg ca se distreaza. dar cand avem discutii despre asta ar trebui sa imi spuna. Eu i-am zis ca daca nu se simte fericit eu nu pot sa il tin cu forta.

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru barosanu69):

Ăia adevărați își aleg una completă, adică sunt siguri că are tot ceea ce își doresc și bărbații adevărați atunci când sunt nemulțumiți de femeia de lângă ei, îi comunică lucrul ăsta și încearcă sa rezolve situația. Ești bărbat adevărat atunci când îți poți asuma și nu fugi de adevăr.

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc explică:

Am incercat sa vorbesc serios cu el, dar de fiecare data el tipa, se enerveaza si spune ca aberez.

| TheNinja a răspuns:

Cu siguranță că e vorba de a treia persoană când găsești fire de păr care nu îți aparțin, miros de parfum nefamiliar, iar daca a devenit rece si distant clar are o amantă