| Alfonso34 a întrebat:

Pe 15, când era ovulația am facut sex..Nu și a dat drumul în mine dar am făcut al doilea număr fără sa urineze sau sa se spele, doar s-a șters....E posibil sa fiu însărcinată?

8 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,daca ati facut cu prezervativ nu sunt sanse sa fi ramas decat daca s-a rupt. Daca ati facut neprotejat exista sanse deoarece la ovulatie esti super fertila si sansele sunt mai mari.Este nevoie de un singur spermatozoid sa fecundeze ovulul ca sa se formeze o sarcina, deci daca doar s-a sters e posibil sa ii fi ramas sperma. Deci da, sunt sanse, nu la fel de mari ca si atunci cand se termina in tine dar sunt sanse.Ar trebui sa faci un test de sarcina! Astepti 21 de zile si vezi. Si data viitoare te rog protejeaza-te daca nu doresti copil, te protejezi si de boli si de sarcina! Multa sanatate si sper ca te-am ajutat :*

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai sanse maxime sa fii insarcinata, dat fiind sperma ramasa pe teava de la prima ejaculare, care s-a scurs involuntar in vaginul tau, la a doua parttida de sex, mai ales ca ai fost in perioada fertila.

| Andreeush a răspuns:

Normal că există șanse să fii însărcinată deoarece nu va-ți protejat și erai si în perioada fertilă.

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia prezentata daca dupa ejacularea spermei la terminarea primul act sexual, partenerul de sex NU a urinat si pe urma dupa o perioada de 15-20 de minute ati intretinut un al 2-lea act sexual, atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se fi scurs sperma ramasa in uretra si astfel sa ajunga sperma in vagin atat teoretic cat si practic este imposibil de evitat. In concluzie probabilitatea de a se putea forma o sarcina in conditiile prezentate, GARANTAT este de peste 90-95%. Multa sanatate!

| AndreutzaAndreea a răspuns:

Vreau sa fiu nasa copilului

| Goete a răspuns:

Daca n-a urinat, i-au ramas cartuse pe teava happy
Ma intreb ca daca banuiesti ca ar trebui sa urineze, de ce totusi in momentul critic accepti penetrarea si riscurile, pentru ca nu spui nimic despre un prezervativ care eventual s-ar fi folosit.
Sunt atat de dragalasi bebelusii!