| adda2678 a întrebat:

Pe data de 25 am facut sex cu prietenul meu si din pacate prezervativul s-a rupt. La cateva ore am luat escapelle si pe 28 trebuia sa imi vina menstruatia dar asta nu s-a intamplat. Ar trebui sa ma ingrijorez de acum?

7 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Din cate stiu, anticonceptionalele intarzie menstra cu o saptamana maxim 2. Nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, mai asteapta putin. Daca tot vezi ca nu iti vine, mergi la un control sau fa-ti un test de sarcina. Bafta :*

| LoreMica a răspuns:

Este doar o intarziere din cauza pastilelor, daca iti intarzie mai mult de 1 saptamana fa-ti un control. :*

| maryi896587 a răspuns:

E o dereglare de la escapelle...mai asteapta cateva zile si daca nu iti vine ciclul poti face un test de sarcina... sper sa nu fie nevoie.bafta

| vasyy2005 a răspuns:

Parerea mea este ca da.si eu am patit acelasi lucru cu prietena mea si a luat aceias pastila si a fost naspa

| adda2678 explică (pentru vasyy2005):

Cum adica naspa? poti detalia?

| vasyy2005 a răspuns (pentru adda2678):

Nu vreau sa te speriu dar pastila escapel nu si-a facut efectul. nu mi-a venit sa cred nici eu cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina. ii destul de sigur. bafta

| YanDzu a răspuns:

Da dupa parerea mea ar trebui sa mergi sa te consulti cu medicul ginecolog sa doctorul de familie