| Bianca28p a întrebat:

Bună, pe parcursul a 3 luni de zile nu am mai avut contact sexual. Dar acum, aproximativ 2 săptămâni am avut, din nou, trebuiră să-mi vina menstruația pe 23 și nu mi-a venit, se poate din cauza, că nu am mai avut contact sexual, sau pot fi însărcinată?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai pentru ca ai avut contact sexual, ai putea sa fii gravida, mai ales ca acum 2 saptamani cred ca erai in perioada fertila.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala!

| Bianca28p explică (pentru Violleta2022):

Îmi voi face un test, mulțumesc!

| Teo29 a răspuns:

Daca ai facut-o neprotejat, da, este risc de sarcina. Mai mare atentie pe viitor!

| Rebella1 a răspuns:

Încearcă să îți instalezi o aplicație prin care să îți monitorizezi menstruația, daca ai ciclul regulat te poate ajuta mult și îți poate arata perioada fertila. O alta cauza ar putea fi o dereglare hormonala, dar cel mai bine sa fii sigura îți poți lua un test de sarcină.