| NatashaaNat a întrebat:

Buna putin lung dar vreau un sfat si daca vreti sa faceti misto sau altceva sa stiti ca nu ma doare nici in semnatura de voi. Deci Dupa doar o zi de cand m-am despartit de actualu' ( T ) m-am impacat cu fostul' ( S ) si mna e ok, dar parca mi dor de T ne-am certat usor si m-a facut cal rolling on the floor), oricum dupa cateva minute a intrat din nou pe mine si o inceput sa isi ceara scuze si sa ma intrebe daca ii mai dau o sansa [ m-am despartit de T pentru ca le punea mana la cur la colegele lui ( urateeee ) si ca vroia sa " intre " pe una cat era cu mine ]... Si acu nu stiu ce sa fac daca ma despart de S doar dupa 1 zi e mna... si daca o sa ma insele inca o data T daca il iert? Un sfat va rog frumos, fostul adica S m-o inselat de 2 ori in vara si ultima oara cand m-o inselat tot el s-o despartit de mine. straight face Si chiar daca ieri vorbeam prin sms in continuu S si ma despartisem de T tot ma simteam aiurea si ma gandeam la T
Un sfat dau funda!

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Da-le sanse la toti. Doar fa-o discret sa nu-i jignesti.Fii sigura ca si ei te vor insela! Sau cauta altul si scapi de amandoi. E mai curat.Dar desparte-te frumos, fara sa creezi crime sau nenorociri. Sunt sigur ca te vei descurca.Stai o perioada, cu rabdare fara nici unul sa-i vezi ce mai fac mai departe. Apoi iei o hotarare! Timpul vorbeste. Daca te grabesti sau crezi ca iubesti pe vreunul, fii sigura ca tot prost se va termina.Nu se termina lumea cu nimeni!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai cel mai perfect nick,pentru postarea ta!happy

In alta ordine de idei,nu stiu de ce atata nesiguranta pe tine!
L-ai lasat pe unul si ai sarit imediat in bratele celuilalt,ca acum sa te gandesti sa te reintorci la cel parasit!
Nu cumva ti-e frica sa fii singura?
Pentru ca indragostita nu esti de niciunul,esti indragostita de ideea de dragoste,nimic mai mult!
Doresti sa ai un baiat langa tine neaparat? Oricare?
Renunta la amandoi un timp,e sfatul meu.
Stai si discuta cu tine,stai sa intelegi singura ce-ti doresti si pe cine vrei sa ai alaturi,vei vedea si daca si cine iti lipseste mai mult.
O perioada de "regasire" nu strica nimanui si tu treci acum printr-o furie a relatiilor,schimbi baietii de la o zi la alta,nu e cea mai fericita faza a vietii tale!
Nu te mai grabi si aduna-te, iti va face foarte bine!
E parerea mea, bineinteles, si e un sfat bun, dar tu hotarasti in final!
happy

| Alcyon a răspuns:

Pai cam asa e la 14 ani. Ba iti place de unul, ba de altul. Daca te si culci cu ei, esti pe drumul cel bun, vei deveni in curand c..va cartierului. Poti gasi eventual un job la videochat. Desi... daca arati ca dracu si n-ai habar de engleza, nici aia n-or sa te bage-n seama.

| Cristiann25 a răspuns:

Sunteti doar niste copii.O zi stai cu unu, o saptamana cu altu pai ce e asta? Asa ajungi(stii tu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'ai nu ma'nebunii! cal? laughing poate ca esti inalta, ia lasa-i pe T si S si gandeste -te la un viitor Y, nu crezi ca ar fi mai indicat? Auzi la ala, daa te facea iapa mai ziceam si eu, dar cal? nici chiar asa

| NatashaaNat explică (pentru anonim_4396):

Nu is inalta, din contra rolling on the floor. Mi-a zis asa ca cica ma iau de toti ce imi zic ceva laughing

| unknøwn a răspuns:

Sfat:
Termină cu copilărismele şi vezi-ţi de treburile tale.
Când îţi vine mintea la cap te duci la băieţi, până atunci, citeşte, citeşte, citeşte!