| alina44 a întrebat:

Bunahappy Scumpii mei prieteni, ma ajutati va rog? Deci a inceput sa imi placa un baiat, si el ma place pe mine, insa nu suntem impreuna pentru ca mi-a cerut sa ma culc cu el.Nu am acceptat, insa continuam sa vorbim.Il placcc enorm, seara ii tot trimit mesaje, raspundethinking Imi zice ca ar vrea sa ne intalnim.Nu stiu ce sa zicthinking oare il stresez prin atatea sms-uri? Oare mai exist pentru el atata timp cat nu ma culc cu el? >Sfaturiibig grin

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Buna Alina.
Raspunsul daca esti pregatita sau nu sa duci relatia ta la urmatorul pas il sti doar tu, gandeste-te bine daca esti pregatita cu adevarat si daca chiar il iubesti.
Fa pasul asta doar daca esti convinsa ca si el te iubeste si daca ai o varsta potrivita deci nu iti recomand sa faci dragoste daca ai 12 /14 ani pentru ca la varsa acea corpul si psihicul tau e inca in sagiu de dezvoltare.
Daca cumva te decizi sa faci sex tine minte ca prezervativul e cea mai eficienta metoda de a impiedica o sarcina nedorita si cea mai buna metoda de a orpi transmiterea unei boli sau infecti.

2 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Intalneste`te cu el. Dar nu face greseala de a te culca cu el!winking

| Ciprian a răspuns:

Nu il stresezi daca iti raspunde si el. Fa ceea ce simti tu.