| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara!
Am și eu o problema. Încerc sa fac și eu cu iubita mea un act sexual cât de cât ok dar nu reușesc. În primul rand ce as putea sa fac ca să ii ofer mai multa placere (în momentul de fata îmi spune ca nu simte nimic și o doare)? Menționez ca facem doar cu prezervativ. Nu știu cum sa procedez, sunt la început și plus de asta încerc sa scap și de ejacularea rapida...(ca să pot sa rezist trebuie sa ejaculez înaintea actului sexual). Folosim și lubrifiant și prezervative durex extrasafe. Am încercat și cu preludiu mai lung și la fel. Oare contează și faptul ca prezervativul este extrasafe?
Aștept și eu o părere și va mulțumesc mult!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce dumnezeu iti trebuie lubrefiant? Are femeia 70 de ani si nu i se mai lubrefiaza vaginul?
Ori esti tu incapabil sa exciti fata, ca sa se umezeasca, relaxeze si sa simt placere, inainte de penetrare.
PRELUDIUL este extrem de important la o fata/femei, fara de care fata nu se poate relaxa, umezii, excita si nici simtii vreo placere la sex.
Prezervativul nu are important ce brand/marca este, atat vreme cat este pus corect pe penis, adica extrem de strans, fara cute si pliuri, ca sa nu fie larga si sa se rasuceasca pe penis, ca numai atunci se poate rupe.

| mihai69 a răspuns:

Nu prezervativul e de vină.
Pune tu frumușel botul pe savarină și linge-o până tremură de plăcere. Dar nu 'cu ură', ci blând, fără să apeși tare. Mângâie-i sânii, burta, coapsele în timpul ăsta. Mai poți din când în când să te mai ajuți și de degete.
Pentru ejacularea precoce, poți încerca un spray cu lidocaină și / sau prezervative speciale. Plus exerciții de control.

| cristimihailov a răspuns:

Cumpara un vibrator si catuse cu puf si foloseste-le.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Trebuie sa ii vorbesti urat ca sa se simta dominata

| Miha50miha a răspuns:

Buna! Daca iubita ta spune că nu simte nimic și o doare ...asta se poate întâmpla când îți începi viața sexuală.
Trebuie să fiți atenți la ce prezervative folosiți, ce efecte au ele asupra ei.
Pentru durere...îți recomand un lubrifiant (da, ea are lubrifiere naturala happy dar e normal sa întâmpinați unele probleme ) da mi mesaj in privat, îți voi da mai multe detalii, dacă dorești