| Shadow486 a întrebat:

Am si eu o problema. Prietena mea este virgina, are ciclu regulat, ii vine pe data de 24-26, pe 25 ne.am jucat putin (nu am facut sex), pot spune ca ne.am frecat organele genitale si eu fara sa vreau i.am lasat putin lichid seminal in zona vaginului, ea s-a sters dupa, doar ca acum ii intarzie ciclu de 4 zile, trebuia sa-i vina cel tarziu pe 26. Se poate sa fi ramas gravida? Va rog sa ma ajutati cu raspunsuri. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care in mod sigur ciclul menstrual este REGULAT in situatia prezentata NU se poate forma o sarcina deoarece joaca voastra s-a petrecut intr-o perioada 100% nefertila. Este stabilit prin cercetari stiintifice si experimente medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual, adica in perioada zilelor situate inainte de ziua de menstruatie, NU poate exista un OVUL VIABIL in uter. In cazul vostru fiindca contactul sexual a fost intretinut cu 1-2 zile inainte de data de incepere a menstruatiei va aflati in aceasta situatie adica de a fi IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. In consecinta in urma unui sex, chiar si neprotejat si care a fost intretinut in aceste ultime 9-10 zile ale ciclului menstrual esti in siguranta maxima. Trebuie sa stiti ca si in cazul in care sperma vertitabila si nu acel lichid inofensiv, ar fi fost ejaculat in mod intentionat in vagin, formarea unei sarcini ar fi fost IMPOSIBILA deoarece in acest moment in uter pur si simplu nu poate exista acel OVUL VIABIL strict necesar formarii unei sarcini. Argumentul principal in privinta IMPOSIBILITATII de a exista o sarcina, o va reprezinta insasi pornirea menstruatiei in urmatoarele zile. O intarziere care in acest moment este de maxim 2-3 zile se poate datora unei dereglari hormonale minore si de moment. Multa sanatate!

| Shadow486 explică (pentru corbulalbrosu):

Am uitat sa precizez ca pe data de 26 i-a curs putin lichid alb...

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibila o sarcina.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Imposib sa ramana.
Nu poti ramane de la lichidul acela, nu are aceeasi putere ca sperma!
Lichidul acela e ca un lubrifiant natural.

| Shadow486 explică (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Stiu asta doar ca inainte de aceea "joaca", ejaculasem cu vreo 20 de min inainte. Oricum, multumesc pentru raspuns

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Stai relax

| Marius925990 a răspuns:

Oamenii se chinuie sa aiba parte de un copil.fac sex exact in perioada fertila sau si inainte si de mai multe ori si nu se prinde.sigur nu o sa o lasi tu insarcinata asa!

| AlexandruCurca a răspuns:

Este o posibilitate mica ca ea sa fie gravida, dar posibil, mai mult ca sigur doar intarzie, mai asteapta.

| Shadow486 explică (pentru AlexandruCurca):

I-a venit, multumesc oricum happy