| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
As dori si eu cateva indrumari la problema mea (daca pot sa-i spun asa), la serviciu am o colega (casatorita) care imi cred eu ca ma place, eu fiind de asemenea casatorit, spun cred ca ma place (asa mi-am dat eu seama din gesturi, cum ma lasa sa o ating, cum se uita la mine, imi bate destule apropouri, unele chiar cu tenta sexuala), ce parere aveti vrea o relatie cu mine sau doar ma abureste, ce sa fac, cum sa o abordez, personal imi este f greu sa ma dau la ea stiind ca e casatorita, poate mi se pare mie ca ma place, ma gandesc si la mine si la sotia mea, ce sa fac?

11 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Pune-te in locul sotiei tale. Stii cum se spune, ce tie nu-ti place altuia nu-i face.
Cum sugera cineva mai sus, discuta cu sotia ta si incearca sa rezolvati problema. Daca nu se poate, mai bine divortati. Odata ce pierzi increderea in persoana de langa tine nu mai ramane nimic din relatie.

| RAY a răspuns:

Omul este o fiinta poligama,poti sa te minti ca esti monogam si ca va trece da fi fara griji ca va veni alta si tot asa,din pacate traim intr-o societate medieveala care nu pune pret pe sexualitatea umana, poti sa te minti sau sa vezi adevarul,daca simti nevoia asta nu cauza suferinta nevastei tale,ma intelegi? nu trebuie sa cauzam suferinta altora nu merge asta e i spui si gata dar nu sa o inseli,omul nu-i facut sa stea cu cineva o viata, sau vezi de metoda stiintifica du-te la un consilier de asta poate sa te va sfatui cu ceva sfaturi, e greu de dat sfaturi ma intelegi? pentru ca e vb de nevasta ta care va suferi dar nu e vina ta ca te atrage femeia aia e greu, petrece mai mult timp cu ea, fa sex mai mult cu ea, redescoperitiva impreuna amandoi poate ca se va aprinde ceva nu stiu

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de tine cat iti iubesti sotia si cat de mult o respecti, pentru ca orice incurcatura iti poate distruge casnicia.
Acum vin si te intreb: oare merita sa ajungi la scandal si sa-ti distrugi cansicia doar pentru ca o colega flirteaza cu tine si posibil sa-si doreasca o relatie?
Oare ce ai acasa nu-ti este de ajuns?
Daca iti iubesti sotia, eu spun sa-i arati clar femeii ca nu vrei sa intrii in jocul ei, evitand-o ori tinand o distanta considerabila sa nu te ami poate atinge.

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de cazuri intretinerea unei aventuri "nevinovate" insa perfect planificate si realizate nu este de refuzat, deoarece in timp dupa ani si ani regretele vor fi tardive. big grin

| 30ionita a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tu daca ai fi in situatia mea cum ai proceda, sa ai o colega casatorita care te place si de care cred ca si eu m-am indragostit, te-ai da la ea sau nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 30ionita):

Presupun ca esti un barbat inteligent. Reciteste raspunsul meu si vei deduce/intelege cat se poate de clar din formularea transmisa ce am propus si/sau sugerat de fapt, deoarece raspunsul meu este cat se poate de explicit. Probabil ca te-a derutat ultima fraza, da este adevarat ca uneori anumite amintiri imi provoaca regrete dar sunt putine in comparatie cu cele cu adevarat placute si de neuitat.

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti casatorit si fidel sotiei tale, lasa colega in pace si spune-i sa gaseasca pe altul care vrea o relatie trecatoare cu ea.

| minrest a răspuns:

Daca ai o relatie cu alta femeie, comportamentul tau fata de sotie se va schimba, iar relatia cu sotia se va deteriora. Pana la urma familia se va destrama.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Complicata treaba.
Legea nr 1 a relatiilor extra este sa scoti din calcul persoanele de la locul de munca.
Legea nr 2 asigura-te ca este sanatoasa mintal.Te poate santaja,te poate urmari,poate deveni geloasa, sms-uri noaptea etc.
Probabil toti colegii s-au prins deja si asteapta si ei episodul urmator.
Daca intr-un acces de sinceritate doamna recunoaste sotului, te-ai ars.

| AdelaElena88 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fiti suficient de barbat incat sa ii spuneti sotiei dvs. Daca va simtiti atras de alta o femeie inseamna ca ceva nu merge bine in relatia dumnevoastra. EU cred ca ar trebui sa fiti sincer cu ea si sa discutati. Parerea mea personala este ca : cel mai probabil aveti anumite dorinte sexuale pe care partenerul de acasa le neglijeaza, sau nu le poate indeplini. Sau aceasta colega emana mai multa sexualitate decat sotia dumneavoastra. Uneori, intr-o casnicie femeile sunt mame excelente si gospodine desavarsite, insa din cauza aceasta, mai uita sa fie si femei pentru barbatii lor. Nu va raniti sotia inseland-o, fiti sincer, stiu ca nu e usor, insa cred ca asa este cel mai corect, pentru casnicia dumneavostra.

| kanechy a răspuns:

Daca sotia ta ar fi int o situati la fel ca a ta? Tu cum ai proceda?