| herrypotter a întrebat:

Bună seara, internaților...

Era o zi de marți de toamnă târzie. Mă aflam la activitatea extrașcolară numită MUN. Acest aspect al poveștii nu are prea mare relevanță. In momentul in care a intrat în sala de curs extrașcolar am fiorii înălțători ai dragostei. După aceea i-am dat mesaj pe Instagram și am vorbit puțin astfel încât să creez o legătură mai profunda. Am făcut rost de numărul ei (de la ea) și am continuat conversația pe wapp. Bine... eu vorbeam mai mult, ea îmi răspundea după 1-2 zile lucrătoare.
* Îmi este foarte greu sa vorbesc despre acest episod neterminat din viața mea, rămân fără aer, plămâni, ajutați-ma vă rog! *
Am vorbit cu niste prieteni comuni, mai exact cu 2, sa ieșim undeva pe la inceputul lui decembrie cu toții, și cu ea. Era mult prea frig că sa mergem la Târgul de Crăciun, așa că am hotărât să mergem la un mall din apropiere. Totul a fost în regulă DAR am AFLAT că în același timp ea era împreună cu altcineva!
Mai târziu în vacanță a propus ea sa ne vedem doar noi doi într-o zi de duminică înainte ca ea sa fi plecat in străinătate. Totuși, nu am reușit să ne vedem fiindcă ea a fost prinsă cu alta activitate extrașcolară iar noi puteam să ne vedem pentru foarte puțin timp... eu am spus pas.
Nu ne-am mai văzut vacanța aceea.
După câteva săptămâni, ea și cu acel băiat s-au despărțit și m-am gândit atunci - "asta e șansa mea!"; Nu era cazul, ea cică nu era gata pentru altă relație. In vreo două zile s-a cuplat totuși cu alt individ... Iar puțin după aceea...cu altul. Jackpot!
* * *
Per ansamblu ea este ori extrem de prietenoasă cu mine și vorbim și 2-3 ore pe zi, ori îmi răspunde la mesaje după câteva zile, așa cum v-am spus deja.
Am aflat din surse sigure că mă placea la un moment dat. Nu știu ce s-a intamplat, nu știu ce simte acum pentru mine, însă nu mai suntem la fel ca înainte.

Ea e foarte foarte foarte aproape să aibă alt iubit acum, am înțeles...

Ajutor, internauților, ajutor!

Sunt un suflet fragil, spart și lipit de atât de multe ori... Caut răspunsuri și alinare...

RĂSPUNS URGENT
DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Am glumit, iarta mă.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, sanatate.

| RoCkKiD a răspuns:

Te-ai gandit sa o intrebi ce vrea? Altefl o sa continue povestea pana o sa scrii un roman cu final nefericit.

Nu prea vad ce ai avea de pierdut.

| Freya1 a răspuns:

Nu vrea o relatie cu tine pentru ca nu te place.
Te vrea ca si prieten si atat, asa ca renunta la a mai spera la o relatie.

| Emma30555 a răspuns:

O sa ți treacă, vei găsi o alta fata, cu aceasta fata nu vad ce sa faci decât sa vorbești cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum mă internatilor?laughing Internauților ca vorbesti de cei care stau pe net, nu in spital, ăia da sunt internati ca stau in spital, nimic nu stiilaughing

| herrypotter explică (pentru anonim_4396):

Doamne! Scuza-ma nu văzusemrolling on the floor))) am scris din greșeală!? Mersi că ai sesizat

| herrypotter explică (pentru anonim_4396):

Este din cauza autocorectorului imi cer mii de scuze... si asa sunt marcat de aceasta intamplare. Nu este nevoie sa mai pui si tu sare pe rana =(

| dfk123r a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau poate putinii neuroni de care dispui nu te ajuta sa te gandesti la faptul ca exista autocorector sau ca pur si simplu a omis o litera din neatentie, avand in vedere ca a mai folosit cuvantul la sfarsit, de data aceasta corect scris.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru herrypotter):

Am glumit, iarta mă.

| Paul754880338 a răspuns:

Din povestea ta inteleg ca actiunea se petrece pe o insula populata de mai multi baieti si o singura fata. Daca este asa, nu ai ce face trebuie sa insisti daca nu vrei sa ramai singur sau poate dupa ce termina ea cu toti vine si randul tau. Dar ce-ar fi sa mai dai cateva pagini poate mai gasesti si alte fete in povestea asta unele poate si mai prietenoase si mai comunicative.

| AEWPenta a răspuns:

Din cate spui, inteleg ca ai incercat sa fi cu ea dar te-a respins insa s-a cuplat cu altcineva.
Eu cred ca te-a bagat in friendzone adica mai pe romaneste se cupleaza cu altii dar pe tine te tine doar ca un amic sa isi verse supararile si tot asa.
Sfatul meu desi stiu ca nu il vei urma e sa nu o mai bagi in seama, ea simte ca o placi si poate ori sa profite sa te faca catelusul ei ori nu vrea sa te supere.
Cel mai bine nu mai vorbi cu ea, ignoro si cauta pe altcineva altfel vei suferi tot timpul dupa ea si nu vei stii ce sa faci sa fii cu ea si ea tot te va respinge.

| cevreimabalonule a răspuns:

Uite eu chiar vad ca esti afectat si troll sau netroll simt ca ai fost implicat in toata "povestea" ta cu fata. Ideea e ca ea a avut multi iubiti in perioada cand vorbea cu tine, cand iti dadea sperante, cand II ARATAI TU ca o placi. Iar cand o fata vede ca un baiat o place, DAR ea se cupleaza cu alti baieti... ei bine nu e chiar de bine!

Iiti propun s atreci peste si te sfatuiesc sa gasesti o alta fata...sunt destule... poate chiar mai aproape decat te astepti

o sa fie bine
Multa sanatate!