| Beibiiii a întrebat:

O intrebare pentru barbati. Voi in ce circumstante tineti in brate o tipa dupa ce faceti sex? E vorba despre sex si nimic mai mult, ne vedem cam o data la 2-3 saptamani..nu vorbim in tot timpul asta, dar ma tine toata noaptea in brate, inntr-un mod posesiv si protector. Gest interpretabil?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Păcat...
E „scena finală" a actului sexual. Nu e normal să treci din „acțiune" direct în pantaloni și să ieși pe ușă. Preferabil trecând și pe la baie înainte de asta.
După orgasm, apare relaxarea și nu e nimic mai plăcut decât să dezmierzi și să fii dezmierdat în acest timp, până când totul revine la normal și trece tot „iureșul" de senzații.
Abia după aia parcă ar trebui să pleci... sau nu?winking

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te iubeste de asta face asta simplu

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma oboselii instalate dupa o partida de sex probabil intens si extenuant, este cat se poate de logic si normal ca dupa terminarea activitatii laborioase sa urmeze odihna binevenita si drept urmare sa te ia in brate si sa te tina strans lipita de pieptul lui intr-un gest dragastos, posesiv, protector. Sa ai mereu parte de asemenea momente fericite. big grin

| mihai69 a răspuns:

De postludiu ai auzit?

| Beibiiii explică (pentru mihai69):

Nu.

| Beibiiii explică (pentru mihai69):

Asa ar fi normal, dar cand e vorba doar de sex cui ii mai pasa si de "scena finala"?

| mihai69 a răspuns (pentru Beibiiii):

Se pare că nu doar mie...winking

| mihai69 a răspuns (pentru Beibiiii):

Păcat...
E „scena finală" a actului sexual. Nu e normal să treci din „acțiune" direct în pantaloni și să ieși pe ușă. Preferabil trecând și pe la baie înainte de asta.
După orgasm, apare relaxarea și nu e nimic mai plăcut decât să dezmierzi și să fii dezmierdat în acest timp, până când totul revine la normal și trece tot „iureșul" de senzații.
Abia după aia parcă ar trebui să pleci... sau nu?winking

| sofisis a răspuns:

Eu nu as interpreata prea mult gestul asta. Poate ii e drag de tine, ii pasa si nu vrea sa te faca sa te simti "dama de ocazie" ...atata tot. Sau poate asa e el. Poate si el simte nevoia ca dupa sex, sa aiba parte de dragalasenii. Nu e musai ceva personal mereu. Sau ar mai fi varianta in care e amorezat de tine dar mai mult de sex nu iti poate oferi. Acum voi stiti motivele pentru care ati optat pentru o relatie de stil f.ck-friends happy
Aaaa si daca sunteti si prieteni de mult sau ceva, e normal sa fie protector cu tine si afectuos. Te poate iubi ca om. Nu neaparat ca iubita. Am avut si eu un tip asa. Ne adoram ca persoane. Ne potriveam foarte bine la pat. Dar nu ne-am fi vazut ever intr-o relatie. Prin prisma a tot ceea ce ne lega, si el era extrem de atent si dragastos.

| SG1995 a răspuns:

Da si nu, nu e sigur ca te placi, dar e clar ca se simte singur.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu,doar se simte bine cu tine, se foloseste de corpul tau asa cum te folosesti de al ei, se poate gandi la altcineva cat e cu tine.
Poate insemna si ca s-a atasat de tine si ca are sentimente, evident.
De ce nu vorbesti cu ea despre asta? Daca simte ceva pentru tine, etc.

| Beibiiii explică (pentru PersonajFictiv):

E vorba despre un barbat, eu fiind tipa laughing. Nu am deschis subiectul pentru ca am considerat ca e doar sex..si probabil asta si este, doar ca asa cum zicea cineva mai sus, el se foloseste de acest postludiu.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Beibiiii):

Pai da, iti era frica sa nu se indragosteasca de tine a?

| Beibiiii explică (pentru PersonajFictiv):

Nah, eram doar nelamurita de ce sta lipit de mine intr-un mod asa posesiv, noi nemaivorbind cu saptamanile dupa.

| kandaraki a răspuns:

Gest normal, nimic iesit din comun.
tu i-ai traso, ea s-a simtit bine, gata.
o tii sau nu in brate, ei ii este indiferent!

| AGreatMan a răspuns:

Dupa sex unii barbati care doar vor placerea si sa faca actul in sine, se pun la culcare, cu spatele la femeie, nu ii mai intereseaza...Este un act de iubire ce face el... Poate ii e dor de tine, poate are nevoie de afectiune(n-a avut parte de afectiune destula cand era mai mic, zic si eu) si pur si simplu s-a atasat de tine in asa fel incat dupa actul sexual tot vrea sa te simta aproape, poate ii ofera un sentiment de siguranta si este fericit.Tu stii mai bine pentru ca il cunosti.

| SG1995 a răspuns (pentru AGreatMan):

Nevoia de afectiune o poti simti si daca esti singur, nu e musai ca in copilarie sa nu fii avut parte de asta, in plus depinde de starea mentala a individului

| CristianCristian99 a răspuns:

Ia auzit de infinit? Daca vrei sa nu te desparti de el odata ce e gata partida si el a avut orgasm tu ai mers la baie nu stai langa el!
Tipul e Mai introvertit probabil asa ca probabil sta 2-3 saptamani fara pic de sex si afectiune si o varsa pe tine asa ca nu ii da totul pe Tava dai cate putin poate doar un sex oral si atat dupa te cauta mai des.