| Kindqty a întrebat:

Buna seara TPU!
Am o relatie de 1 an si 6 luni. Inteleg ca mama este suparata pe iubitul meu din anumite motive. Insa eu vreau sa fiu cu el. Mama are motivele ei, nu este vorba de violenta, se comporta foarte frumos cu mine, insa este prea protectiva uneori, am 18 ani, vreau sa iau singura deciziile, fie ele bune, fie rele. Nu ma lasa sa descopar singura lucrurile, mereu vrea sa aiba control asupra mea. Ea nu vrea sa inteleaga asta si imi interzice cu desavarsire sa ma intalnesc si sa fiu cu el. Nu stiu ce sa mai fac sa scap din ghearele ei. Stiu ca parintii vor binele copiiilor, insa mama mea exagereaza, nu ma lasa sa ma descurc singura, sa ma convin singura de lucruri. Imi face crize si imi zice ca daca mai tin legatura cu el, ma bate si vine dupa mine, oriunde ma intalnesc cu el. Ce ma sfatuiti sa fac?

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Mama ta are un motiv intemeiat sa faca asta, un iubit nu face nici cat negrul sub sub unghia de la picior cat face o MAMA, MAMA este superioara si NIMENI nu este mai presus de parinti. Ai 18 ani si deja ai o relatie de 1 an jumate, deci viata de liceu ai cam ratat-o, urmeaza bacalaureatul si admiterea la facultate. Asculta de mama ta, iubitul asta te distrage de la scoala, eu daca as fi mama ta te-as incuia in casa, te-as pune sa inveti temeinic pentru bacalaureat si admiterea la o universitate de prestigiu si as pune hinghierii si politia pe iubitul tau daca indrazneste sa se opuna. NU este timp de relatii serioase acum, TU trebuie sa te concentrezi pe SCOALA! la facultate cu siguranta te vei desparti de el, pentru ca la facultate traiesti cea mai frumoasa perioada, vei strabate cat mai multe cearsafuri, vei iesi cu feteele in club, betii si chefuri in camin, cabane, perioada care il asteapta si pe el. In momentul asta rupi orice legatura cu el si te apuci de invatat

| keepcalm99 a răspuns:

Pai daca e suparata din niste motive pe el...cred ca el ar trebui sa ii arate ca se inseala, astfel vei rezolva problema mai usor. Nu stiu daca poti face ceva in privinta asta. (poate colegii de aici au si alte idei) Multa bafta in continuare!