| anonim124569 a întrebat:

Buna seara TPU. o intrebare cam ciudata dar. nu am incotro... penisul meu este curbat in jos. Vreau sa spun ca de mic nu il tineam ca toata lumea in sus ci in jos, asa am fost invatat, nu stiu, in fine. Iar acum am 15 ani si este curbat destul de rau si nu il pot tine in lenjerie in sus, ce pot face? Va rog sa nu radeti pe treaba asta...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poti face nimic in aceasta privinta si nici nu are rost sa te ingrijorezi. Pe baza studiilor si a observatiilor directe efectuate de medicii urologi cat si alti cercetatori, s-a constatat ca doar 10-15% dintre barbati sunt posesorii unor penisuri care pot fi considerate ca fiind "perfecte" adica drepte, cilindrice, nedeformate, restul barbatilor au penisul mai mult sau mai putin stramb sau curbat in toate directiile posibile. Din punct de vedere strict medical si dar si pe baza experientelor si experimentarilor, forma penisului nu poate fi modificata deoarece aceasta depinde de structura sa interna iar modificarea formei printr-o interventie chirurgicala practic este aproape imposibila din cauza complexitatii extreme. Din aceasta cauza fiecare barbat este nevoit sa se multumeasca, sa se obisnuiasca si sa se adapteze sa "lucreze/functioneze" cu ceea ce a fost dotat de la natura. Sanatate!

3 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

happyNu rade nimeni de tine, stai linistit, daca vrei sa stii sincer al meu e curbat si in jos si la stanga si si in jurul propriei axehappydar totusi functioneaza, iese sperma cand ejaculez ca dintr-o fantana artezianahappyasa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca vrei sa stii fetele adora mai mult penisurile curbate deoarece le maseaza mai bine in interiorul vaginuluihappyasa ca stai linistit you are not alone.

| Emilian65 a răspuns:

Cand este in stare erecta, tot in jos este curbat?

| xlogic a răspuns:

Cand ti se scoala ramane tot curbat in jos? Nu ai de ce sa te ingrijorezi, exista penisuri de toate formele si dimensiuniile. Atata timp cat merge si ejaculezi sperma cand te masturbezi e ok.