| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat..totul simplu pana aici! dar el e iubitul prietenei mele-PROBLEMA.si nu stiu cum sa il uit caci nu vreau sa imi supar prietenii si am uitat sa va spun ca si el e unul din prietenii mei.cam dificil.sa il ignor? dar nu vreau sa imi pierd prietenul...

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E bine ca realizezi faptul ca, orice sentimente ai avea, nu se face sa intervi in relatia dintre o prietena si iubitul ei.Ti-ai pierde si ceilalti prieteni.Nici nu poti sa-l ignori, pentru ca se va observa cu timpul.Fa un efort sa te porti cu el ca si cu ceilalti, eventual sa fi pe aproape daca intervine o ruptura intre ei, dar fara sa incerci sa o provoci tu.Stiu ca e greu, dar prietenia, daca vrei s-o pastrezi, implica si unele renuntari.Pa.

1 răspuns:
| Lavuu a răspuns:

Eu zic sa ii spui ce simt pentru el. Sunt sigura ca va intelege. - daca ii spui sa fi ' calma '.