| anonim_4396 a întrebat:

sunt ana si de curand m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 2 ani si 3 luni. Mi-e f.greu fara el dar nu am ce face si trebuie sa-l uit.Nu stiu cum sa fac ca sa uit de depresia asta ca ma simt f.naspa si nu stiu ce sa mai fac.Ne-am despartit fiindca a zis ca pentru el facultatea e pe primul loc si asa l-au sfatuit parintii. El are 20 de ani si tine cont f.mult de parerea parintilor si toata ziua vb cu ei la telef mai mult cat vb cu mine.In fine acum vreau sa-l uit si vreau sa-mi spune-ti ce sa fac. va multumesc

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Un baiat inteligent stie sa imbine dragostea cu invatatura, stie la 20 de ani sa ia decizii, stie sa-si respecte parintii dar si prietena.Eu am o vorba a mea care te va ajuta sa treci peste:uneori unele lucruri care se petrec nu sunt pura intamplare. Poate ca D-zeu crede ca tu meriti ceva mai bun! Asa ca fruntea sus!

| simoSTAR a răspuns:

Ooo daa... dupa 2 ani si 3 luni a ajuns el la concluzia asta? i-a luat cam mult... e baiatul mamei si atat!
incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii tai, du-te la filc, in club asa o sa cunosti oameni noi, fa ceva care ti-ar ocupa timpul.nu asculta melodii triste ci numai melodii care au ca tema curajul.care te invata sa mergi mai departe.cred ca mai devreme sau mai tarziu toti trecem prin asta dar trebuie sa invatam sa trecem si peste

| sefu01 a răspuns:

Si eu am 20 de ani doar nu sunt acord sa vb cu parinti de 20000 de ori pe zi mai rar doar bine cu iubita ar trebui sa vb mai mult pentru ca cu ea o sa traim pana la moarte asa ar trebui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mdea, cred ca toti ne-am dat seama ca el este un idiot, asta conteaza mai putin
Problema ta este destul de dificila conteaza cat de mult vrei si tu sa-l uitzi, sfatul meu este sa iti schimbi anturaju comun cu el, incearca sa iesi in locuri vesele, la munte la patinoar, fa o excursie cu prieteni, iesi in cluburi daca iti plac incearca
incearca sa-ti gasesti ocupatzii care sa-ti distraga atentzia de la el, daca ink te mai cauta schimabtzi numarul de telefon, nu te mai uita la poze cu el, incearca sa rupi absolut orice legatura cu el. si pana la urma nu uita de zicala "cui pe cui se scoate " n intra intr-o relatzie serioasa dar ai putea iesii cu baieti. si nu face greseala sa compari ce ai acum ce ai putea avea cu ce ai avut.intotdeauna sa te gandesti la prezent si viitor, niciodata la trecut.
pup sper sa reusesti. si eu am trecut prin asta si mi-a fost greu