| Capatina_Bogdan_1997 a întrebat:

Buna ...sunt cu o poveste mai veche darcsa vo povestesc! Lume ajutati-ma, va rooog! Am dato rau in bara! sad Eu sunt impreuna cu o fata pe care o iubesc enorm nu atractie, chiar iubire dar in seara asta am dato-n masa de treaba. este o fata care mi-a cerut nr etc si de 2 zile vb incontinu cu mine si mi-a zis ca s-a indragostit rau de mine si atunci era sa o insel pe iubita mea, am simtit o mica atractie pentru fata acea din cauza lipsei iubitei mele crying Ma ajutati...va rooog, a da app i-am zis si ma simt foarte distrus pentru ca am avut acel moment de slabiciune si am simtit o atractie crying! care e parerea voastra? sunt un dobitoc fara inima, asa-i? sad Scz ca v-am plictisit cu povestea mea, ajutati-ma dati-mi un sfat. multumesc anticipat, dau funda si scuze pentru gresei! Acuma am rezolvat-o m-a iertat iubita dar acea fata ma inebineste de cap, insista si tot insista, ce sa fac cum scap decea, va rog ajutor, dau funda si un mare muktumesc!

15 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Ca sa nu ajungi in situatia mea actuala, in care nu vreau sa ajunga nimeni, o sa iti spun ce sa faci acum si pe viitor.
Am avut si eu pe cineva special in viata mea, inca o iubesc prea mult, inca ma gandesc la ea non stop, si am pierdut-o din cauza mea.Acuma ca mi-a venit mintea la cap, este cam prea tarziu, gandeste-te ca ai doar o sansa la fericire, o strici pe aia, rareori spre niciodata mai primesti alta. Daca o iubeai asa de mult de iubita ta, de ce ai lasat loc de la tine sa intre acea fata in mintea ta? Realizez ca ii frumos sa fi dorit si de alta fata, sa insiste, sa iti ofere atentie, sa te caute, dar o mica greseala si o relatie frumoasa se poate termina.
1997 scrie la nume, 15-16 ani? Nu ma mir ca ti-o placut sa primesti mai multa atentie, este o varsta inselatoare.
Acorda-ti niste timp, pune-ti prioritatile la punct si actioneaza dupaia.Lasa fanele innebunite dupa tine, tu iti cunosti iubita, pe acea fata nu, cine stie cum este ea.
Daca ai o relatie buna, daca te simti fericit, de ce ti-ai dorii sa o strici?
Bucura-te de a doua sansa, ai grija ca iubita ta nu o sa uite prea curand de tentativa ta, si poti sa ii spui acelei fete ca tu esti luat deja. Ignor-o si gata, si ca sa nu-mi spui ca este imposibil.

| Bubulin4ik a răspuns:

Hey Buna!
Nu te mai bate atit la cap,da intr-adevar ai gresit,da intr-adevar ai o slabiciune, dar esti barbat sau cirpa? Ia-te in mini, ce o sa fie daca tu o sa trebuiasca sa pleci peste hotare, o s-o inseli cu prima care cade?
Daca o iubesti cu adevarat pe prietena ta, las-o naibii pe asta! de-astea ai vazut si o sa mai vezi!

| Capatina_Bogdan_1997 explică (pentru Bubulin4ik):

Da o iubesc cu adevarat love struck...si m-a iertat! Dar nu stiu cum sa scap de parasuta aia mere imi trimite mesaje si ma suna, non stop, cum sa scap de ea ca nu intekege cu frumosu si nu pot da in fete

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Capatina_Bogdan_1997):

Foarte bine ca te-a iertat:X
Acum dai de inteles parasutei ca nu ai nevoie de ea, ca ai prietena si o iubesti! Si zii sa te lase in pace, sau zii prietenei tale sa ia masuri!
Si nu uita : Nu exista NU POT, exista NU VREAU!

| Capatina_Bogdan_1997 explică (pentru Bubulin4ik):

Am incercat toate asyea si nu se lasa straight face

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Capatina_Bogdan_1997):

Nu intelege cu binisorul?big grinbig grinbig grin ok, atunci zii daca tine la tine sa-ti dea luna de pe cer, zii sa se cupleze cu cineva pentru tine, etc mai da terzitiva fanteziile si debaraseaza-te! O fata cuminte si de treaba nu s-ar baga in sufletul unuia care are prietena si o iubeste!

| IloveME a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Exista si astfel de fete! eu am cu iubitul meu aproape 2 ani jumate,cunoaste acea vfata de la inceputul relatiei noastre si nu inceteaza,deci imagineaza-ti deja nu mai e nici iubire si nici atractie,este doar obsesie!
Nu ai ce face,decat daca o iei de-o parte si o pleznesti, dar poate nici asa!
Asa sunt ele, tu vorbeste cu iubita ta, recastiga-ti increderea si daca se poate schimbati si numarul de telefon, poate poate inceteaza!
O noapte placuta va doresc!

| Azµre a răspuns:

O ignori, mare lucru!

| Dariusuu a răspuns:

E bine că te-a iertat, probabil că alta chiar nu te-ar fi iertat.
Spune-i direct fetei acele că ai prietenă și nu ești genul ei.
Până la urmă trebuie să înteleagă.

| TheDifference a răspuns:

Lasa fetele si mai du-te pe la scoala.

| simonafrumoasa a răspuns:

Ceti mai pasa de aia? iubesto pe iubita ta nu te mai desparti de ea stai numai si numai cu ea. ai sa vezi o sa fie bine.

| Capatina_Bogdan_1997 explică (pentru simonafrumoasa):

Da,dar fata aia tot insista! si ma oftica la culme.

| PsychologyCupid a răspuns:

Simplu, cand iti incarci cartela, cumpara-ti alta in loc, acelasi pret. Daca te cauta, spune-i iubitei tale sa rezolve ea cum stie mai bine. Sa vezi cum nu te mai cauta niciuna, ever. Mult noroc bro.

| Stefi06 a răspuns:

Bogdaaan! Ce sa zic..AI SUFLET? Nu stiambig grin Si Dragos, dragul tau prieten. baiii frate credeam ca voi sunteti drogati, nu? Nu asa era? App saluuut! Si vezi ce fata mai gasesti pe net sa.ti bati joc de ea laughing Ce face prostia din oameni!

| Buhuta_Dragos_1997 a răspuns:

Nu fi trist un prieten maine la scuala o se te ajute