| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a întrebat:

sunt cu un baiat d o luna dar am fost sh inainte cu el 5 luni. aseara am fost la el acasa sh erau mai multi printre care si un fost prieten de al meu. actuau meu prieten a iesit afara si fostul a sarit p mine si m-a sarutat si cand a venit pr meu d afara s-a suparat sh sa departat de mine. i-am explicat ca m-a sarutat fara sa vreau sh zice ca a inteles dar azi am vb cu el sh vorbea cu mine diferit, imi zicea ca fostul inca ma iubeste ca el este in plus.acum nu ma mai suna nimic.inainte ma suna din ora in ora sh imi zicea ca ma iubeste. ce sa fac? ca il iubesc

Răspuns Câştigător
| pendula a răspuns:

Chiar iti pasa? Sunt atatia baieti si tu stai intr-o " iubire"? Gasestel pe altul fi si tu indiferenta daca el vorbeste asa cu tine e clar ca nu mai vrea sa aiba de a face cu tine.fi indiferenta nu conteaza

16 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Incearca sa-i explici ca il iubesti si ca fostul nu mai reprezinta nimic pentru tine.winking

| simoSTAR a răspuns:

Si reactia ta care a fost atunci cand acel tip a sarit pe tine? daca nu ti-a placut banuiesc ca ai reactionat ca atare, asta inseamna ca cei din jur au vazut ca tu nu ai vrut.eu zic sa porti o discutie cu prietenul tau si sa ii explici. daca vrea sa inteleaga, bine daca nu...next! este chiar copil daca te ia cu "fostul inca te iubeste". si? el nu te iubeste? ca parca spuneai ca da...cred ca ar trebui sa il lasi sa isi faca damblaua ca nu e treaba cu el.sa nu tragi de el ca mai mult ii dai nas la prostia lui

| simoSTAR a răspuns:

Ce idiot.

| cucu a răspuns:

Cum poate sa te sarute cineva fara sa vrei? sa sara pe tine fara sa vrei... wow o sa incerc sa sar si eu peste o fata. daca il iubesti demonstreaza`i. nu spune numai ca`ti pare rau.

| selecta a răspuns:

Dupa parerea mea acest fapt a fost un plan bine pus la punct de catre ei ca sa te scoata pe tine din peisajul sentimental al respectivului ce zicea-i ca e prietenul tau sau de ce nu o incercare stupida de a-ti testa iubirea fata de el

| Allegria a răspuns:

Mda... ei doi sunt vorbiti
si planu` a decurs cum trebuia...
poate te a supus la un test
sau ...nu stiu

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ explică:

Mersi la toti pentru raspunsuri dar deja mi-a zis pa...ca era cu alta de doua zilelaughing...mersi oricum

| micky a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu a fost vina ta si fa-l sa inteleaga ca ai ochi numai pentru el happy.

| Aly_8868 a răspuns:

Sunal pe fostul si spune-i sa se duca la actual sa recunoasca ca el a sarit pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-afost nici un plan. a profitat cineva de nehotarirea ta.Atita tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce telenovela este viata ta... si inca esti adolescenta. Daca mai mazgaleai cateva randuri imi dadeau si lacrimile. Cum sa suferi atat? si inca nu ai cunoscut iubirea adevarata, astea sunt simple momente ca adolescent.
Cu trecerea anilor o sa vii si o sa ne spui ce inseamna iubirea; insa acum nu da prea mare importanta acestor "tipi" care se cred mari cuceritori. Sunt atatia barbatilaughing) si chiar rad cand ma gandesc la asta, de ce naibi sa suferi la 15 ani?(sau cat ai) laughinglaughinglaughing
Viata ta nici nu a inceput... o sa ai timp sa cunosti la barbati incat intr-o zi te vei plictisi de texte din acestea ieftine: il iubesc, te iubesc, te doresc; iar totul se reduce doar la sex...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca te-a sarutat? tu ce ai facut? ai stat pur si simplu? si daca voia mai mult? cred ca harciog are dreptate. tie ti-a cazut bine, dar nu merge mereu.cred ca nici tu nu stii ce vrei cat despre iubireeee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu renunta la el asa usor daca il iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti tai capu...esti urata rolling on the floor

| Runa100 a răspuns:

Pai...Eu una cred ca ar trebui sa-l intelegi; Tu daca l-ai vedea cu alata ca sa saruta fie si din greseala ai trece usor peste? Nu cred. Ceva din ce a zis SELECTA e adevarat oarecum, poate fostul a vrut sa iti creeza probleme cu actualul dar posibil mai este si ca el sa fii vrut doar inca un sarut de la tine si de aia a actionat cand actualul a plecat afara.Prezinta-i ambele situatii iubitului tau si spune-i ca daca te-ar cunoasta bine ar stii ca tu nu l-ai insela mai ales cu fostul. Just Try! Sau poti sa-l lasi sa citeasca asta! Cum vrei, BAFTA meritatii sa fiti impreuna sigur mai ales ca orice baiat te-ar fi parasit pentru asta ceea ce dovedeste ca el te iubeste cu adevarat!

| mirelaaa89 a răspuns:

Din ceea ce ne-ai spus tu, eu consider ca actualul tau prieten ori e un las care la prima batalie pierduta cedeaza, ori nu ii pasa deloc de tine si intamplarea de aseara e doar un motiv bun pentru a-ti da papucii.