| helenaelena a întrebat:

sunt cu un baiat de 2 luni, el are 17 ani iar eu 16 nu pot sa zic ca il iubesc dar tin mult la el si nu as vrea sa il pierd e de la mine din liceu, acum nu de mult timp Diriginta mea si diriginta lui au hotarat sa facem o excursie noi am fost de acord. Acum putin timp el a vorbit cu o prietena si a intrebat-o de ce nu vreau sa dorm cu el in camera(evideent nu vreau sa dorm cu el in camera ca sa nu se intample unele lucruri) si ia mai spus si ca va incerca sa faca cu mine dragoste iar daca nu vreau ca nu ma va forta dar eu nu trebuia sa aflu ce ar trebui sa fac? Pareri dau funda!

Răspuns Câştigător
| Axelx a răspuns:

Spune-i că nu ești pregătită. Dacă nu respectă asta înseamnă că ceva nu este bine. Înțeleg că nu vrei să îl pierzi...și eu trec printr-o suferință infernală din același motiv acum... teama de a pierde pe cineva și o relație așa frumoasă. dar imaginează-ți cum ar fi să îți petreci tot restul vieții cu el. Ești sigură că vrei asta? Dacă nu îți acceptă decizia înseamnă că ceva nu este bine și nu e de la tine. Mult succes în viață îți doresc.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă vrea să te forțeze nu te iubește.Mai bine nu te duce în tabără.

| RAY a răspuns:

Tu esti cam obligata sa faci sex cu el ceea ce mi se pare a fi un fel de amenitare sau constrangere, eu inteleg ca el vrea sex dar asta e viol, daca te obliga spune asta dirigintei, parintilor, nu te lasa convinsa de santajul asta, ala vrea doar sex atat de la tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Se zice ca trebuie sa faci doar ceea ce-ti dicteaza inima; insa aceasta fiindca nu gandeste, poate sa greseasca uneori si din acest motiv ar fi indicat ca intotdeauna pe primul loc sa fie totusi ceea ce iti "zice" constiinta si ratiunea. Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat