| LetisiaLily a întrebat:

Buna. Sunt impreuna cu iubitul meu de 7 luni de zile..Ma gandeam sa ii propun sa ne mutam impreuna insa imi este frica ca aceasta ideea o sa il sperie pentru ca multe prietene mi-au spus ca barbatii nu doresc acest lucru atat de devreme insa eu simt ca vreau sa stau cu el zilnic si ca nu mai avem 16 ani. Sa-l intreb? Sa mai astept? Chiar imi doresc sa ne mutam impreuna.Pareri?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca te framanta atat de mult acest lucru, vorbeste-i.
In mod sigur el simte ca ceva te preocupa, dar nu are cum sa te linisteasca daca nu ii spui.
Si spune-i frumos, asa cum ne-ai spus si noua.Ca ai vrea sa-l vezi in fiecare zi,ca orele petrecute departe de el te seaca de puteri si ca situatia asta s-ar putea schimba,daca v-ati muta impreuna.
Sa va mutati impreuna nu inseamna casatorie,nu inseamna ca vietile voastre s-au "terminat",dimpotriva,viata voastra abia incepe,nu-i asa?
Si,din moment ce il iubesti atat de mult si te iubeste si el, o asemenea propunere ar trebui sa-l bucure.
Orice problema care apare o puteti rezolva pe parcurs, sunteti impreuna, mai fericiti, mai puternici.Arata-i care ar fi avantajele unui asemenea lucru si fii pregatita pentru orice reactie.
Da-i timp de gandire si asteapta,nu-l sufoca,tu te gandesti la acest lucru de atat timp,are si el nevoie de timpul lui, sa poata lua o hotarare.
Si, sper sa puteti trai impreuna si, mai ales, sa fiti si fericiti!♥

| LetisiaLily explică (pentru greece12):

Multumesc frumos!❤️

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Indicat ar fi sa vorbesti cu el inainte despre aceast lucru, nu sa ii propui direct. Vezi intai care este parerea lui.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Iti va mirosi disperarea si va fugi mancand pamantul

| ania a răspuns:

Ar fi o mare greseala sa va mutati impreuna fara casatorie.Sexul fara casatorieaduce blestem din partea Creatorului peste viata oricui. Daca el nu adice vorba despre casatorie deci relatia nu ein vederea casatoriei iti pierzi vremea oricum.

| Violleta2022 a răspuns:

Fii deschisa cu el si discuta tot.
Daca iti este frica acum, ce fel de relatie crezi ca vei avea pe viitor cu el? Fiti sinceri si spuneti-v ce vreti unul celuilalt, construiti-va un viitor impreuna, macar incercati.

| T0T a răspuns:

Eu aș dori ceva stabil cu cineva dacă iubesc. Astea sunt prostii. Depinde dacă ține la tine. Cine nu dorește te ține doar pentru sex. Nu că ar fi anormal. Mai ești și șamancă.

| Emma30555 a răspuns:

Intreaba l, dar contează si ce spune feeligul tau, dacă el ar fi pregătit de un nou nivel. Pe de altă parte mai poti astepta 7 luni nu sunt asa multe, daca ii propui asta fa o intr-un mod drăguț să, nu para ca o sa fii posesiva iar el nu mai poate sa aiba libertatea de a ieși cu in amic de exemplu la o bere dacă își va dori asta.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, ar fi o idee buna sa-l intrebi. Ia-ti inima in dinti si intreaba-l, nu ai nimic de pierdut. Cu cat sunteti mai apropriati unul de altul, cu atat merge relatia mai bine.

| CtBogdan a răspuns:

Il poti intreba insa incearca sa-i captezi atentia si sa-i spui direct cum vezi tu viitorul impreuna.
Ai grija sa-i spui ca locuitul impreuna nu inseamna doar sex zilnic.

E foarte bine sa stati impreuna, asa iti dai seama daca chiar puteti convietui ca o familie.