| Roxy_6389 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 2 zile. Dar el este tigan sad cate odata mai vorbeste si pe tiganeste. Ma inteleg foarte bine cu parintii lui, dar eu nu prea vreau sa afle ai mei sad nu este vorba k este tigan, dar vreau sa mai treaca timpul. Se poarta foarte frumos cu mine, imi face toate poftele, si el m-a facut sa mai uit de probleme. El are 17 ani, iar eu aproape 15 sad dati-mi un sfat... chiar daca as vrea sa scap de el nu pot, dar docamdata nu vreau asta. Dau funda

18 răspunsuri:
| W3R4 a răspuns:

Păi...nu prea văd unde e întrebarea, şi unde ai tu nevoie de ajutor...
Poţi da mai multe detalii?

| Roxy_6389 explică (pentru W3R4):

Pai intrebarile mele ar fi urmatoarele : Ar fii ceva rau sa continui relatia cu el? Cum imi dau seama daca ma iubeste cu adevarat? Si as vrea sa stiu daca se merita sa pun suflet in relatia asta

| W3R4 a răspuns (pentru Roxy_6389):

Hm...nu ar fi rău să continui o relaţie cu el,daca te iubeşte cu adevărat. (dar tu te cam îndoieşti de asta,să înţeleg)
Cum îţi dai seama? Păi ar fi un singur indiciu: dacă te tratează cu indiferenţă,e clar.
Dar dacă îi pasă de tine,şi are încredere în tine,totul va fi bine.
Deocamdată,sunteţi de doua zile,mai ai răbdare să treacă timp,după ce vor trece căteva săptămâni,poti judeca felul în care te tratează.
Zici că-ţi face toate poftele? Hm,nu-i rău,dar mi-e frica să nu te "cumpere" cu chestii materiale,doar pentru aţi intra în graţii.
Dar mai spuneai ca te-a ajutat să treci peste nişte probleme.Ei bine,dacă te sprijina din punct de vedere moral, e foarte bine. Nu orice băiat are răbdarea de a fi "psiholog" pentru prietena lui.
Eu zic totuşi să încerci câteva săptămâni, să vezi dacă merge, după aia găseşti tu o solutie: ori rămâi cu el, ori fiecare pe drumul lui şi gata.
Multă baftă!

| Roxy_6389 explică (pentru W3R4):

Mersi mult pentru raspuns :* o sa incerk sa vad daca o sa mearga aceasta relatie

| W3R4 a răspuns (pentru Roxy_6389):

Nu ai pentru ce! :3
Mult succes.

| CosminC86 a răspuns:

Ciau! Singurul sfat pe care ţi-l dau e sa stai departe de tigani. E exact comportamentul unui proxenet, se preface ca te iubeşte până te prinde în plasă deoarece nu prea stă în firea unui ţigan să se poarte frumos cu o femeie. Sunt atâţia români deştepţi şi educaţi de unde să-ţi alegi.
P.S nu vreau să mă înţelegi greşit, asta e strict opinia mea. "succesuri"winking

| Girly111 a răspuns:

Dupa fata ta sigur esti de la tara, nu stiu cum poti sta cu un tigan, nici platita n-as face asta, de astia nu mai scapi plus ca de asta isi bat joc toti din afara de noi, din cauza specimenelor astea.Pana la urma e treaba ta ce faci, o sa iti dai seama singura cand mai cresti.

| Roxy_6389 explică (pentru Girly111):

Si daca sunt de la tara care este problema ta? Eu am pus doar o simpla intrebare si tu imi zici ca sunt de la tara... Chiar daca sunt de la tara asta nu inseamna ca sunt proasta? Crezi ca daca tu esti de la oras esti mai presus decat noi,, astea de la tara '''?

| Roxy_6389 explică (pentru Roxy_6389):

Scuze de semnul intrebarii dupa proasta, dar ma grabeam putin

| ChristianAlex a răspuns (pentru Girly111):

Ce ai ma cu tiganii? Ce crezi ca toti sunt la fel? Si vezi ca fetele de la oras au inceput sa fie si mai panarame si mai proaste decat astea de la tara (nu toate:d).

| Girly111 a răspuns (pentru ChristianAlex):

Pai da,logic, nu spune nimeni ca toti de la tara sunt prosti sau fetele sunt panarame.Ce am cu tiganii? Da, toti sunt la fel. Poate e unul, sau maxim cativa care nu sunt. Uita-te in jurul tau, iesi putin din casa si o sa iti dai seama ce am cu ei. Cred ca esti tigan de le iei apararea laughing.

| Girly111 a răspuns (pentru Roxy_6389):

Decat altele, nu stiu. Decat tine sigur ca sunt mai presus, doar din simpla intrebare postata de tine e evident ca sunt.

| ChristianAlex a răspuns (pentru Girly111):

Stai linistit ca afara ies si nu sunt tigan dar cunosc tigani care nu sunt cum zici tu si chiar am un var tigan deci mai bine iesi tu pe afara si uite-te...sau poate tu stai la tara sau intr-un ghetou unde sunt tigani de aia si se ia de tine si na ce sa zici si tu "jos tigani".

| Girly111 a răspuns (pentru ChristianAlex):

Pai orice om cat de cat cult,ar fi impotriva acelor adunaturi de oameni fara viitor,fara niciun sens. Ai un var tigan? Deci cum ziceam,faci parte din neamul lor de aia le iei apararea. Si mai cunosti si tigani,e clar,se vede ca stai printre ei. La tara nu stau, nici in ghetou, dar in orice oras e plin de ei, ii vezi mereu pe strada cum se fac de ras si toti incearca sa ii ocoleasca cat mai mult posibil, asta daca ai macar o mica farama de creier in cap.

| stareu a răspuns (pentru Girly111):

Girly111, nu vreau sa ma amestec in povestea asta dar vreau sa iti zic ca nu toti sunt la fel uite spre exemplu connect-r este tigan si nu-i este rusine sa recunoasca asta l-ai vazut tu ca fura cumva sau de la cineva, nu. Poate ca el mai sunt si altii nu ai de unde sa stii, nu?

| Girly111 a răspuns (pentru stareu):

El e plin de bani si faima, de ce ar fura? Evident ca sunt si unii ok, dar majoritatea predomina iar minoritatea va fi mereu in umbra, fie ca acceptati sau nu.

| Cristiyang a răspuns:

Tigan nu tigan spune-i la parinti tai si daca nu vor nu i baga in seamna IL IUBESTI? IUBESTE-L si gta pupate "jucati-va" ce conteaza ca e tigan daca el te iubeste si tu il iubesti ce treaba are parinti

| AnonimLove14 a răspuns:

Pai care e problema ta ca nu inteleg? Ce are daca nu vrei sa-l prezinti inca paritilor tai? Daca nu vrei, nu o faci! E simplu...