| mee_3494 a întrebat:

Sunt o fata de 16 ani si anul trecut am fost impreuna cu un baiat pe care l-am iubit foarte mult, dar am gresit aman2 si ne-am despartit.Anul asta am simtit nevoia sa ne impacam pentru ca ne-am dat seama ca inca ne iubim si am fost impreuna 2 luni de zile, recunosc ca nu a fost ca prima data. El a fost mult mai rece cu mine dar si eu. El m-a inselat dar in aceste 2 luni cu 2 saptamani sa ne despartim eu stiam dar nu am zis nimic pentru ca il iubeam. Dar totusi el a vrut sa ne despartim a zis ca nu ma mai iubeste ca la inceput. Oare mai am sanse sa il recuceresc? pentru ca il iubesc foarte mult...

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,il iubesti,dar pentru ce? Crezi ca merita iubirea si atentie din partea ta? Din moment ce te-a inselat si tot el s-a despartit de tine,ti-a si zis ca nu te mai iubeste ca la inceput,parerea mea deloc,asadar ce ramane de facut? Sa te rogi tu de el si sa iti faci iar iluzii si sa cauti strategii de impacare,sa fii cu el chiar trebuie sa treci peste demnitatea ta? Si daca te-ai impaca cu el,iti va face iar figura si tu vei avea doar de suferit. Daca tu consideri ca are rost sa incerci,fa cum vrei,dar eu una nici nu m-as uita la el,nici sa fie el cel care vrea impacarea,dar mai sa caut eu impacare,daca ai fost inselata,apoi parasita, ce mai astepti din partea lui? Tu stiai ca te -a inselat dar gata il iubesti si pentru asta si daca iti da cu teava in cap, tu taci si suporta.Nu stiu,iubirea e oarba uneori,dar gandeste-te ca poti sa il uiti daca vrei si mai sunt baieti de mii de ori mai buni ca el, stiu ce inseamna sa iubesti si sa suferi dar asta nu inseamna ca daca il iubesti trebuie sa te si umilesti cand nu primesti ceea ce daruiesti, treci mai departe.

| mee_3494 explică (pentru monyk):

Da stiu dar dupa ce ne-am despartit eu am mai avut cateva relatii cea mai lunga de 4 luni dar nu ma simteam asa de bine ca si cu el... nu era flacara aia.Si de multe ori zic GATA l-am uitat trec peste. si cand il vad ca e in preajma unei fete ma doare.El de anul trecut de cand ne-am despartit data trecuta nu a mai avut nici o relatie.Dar totusi o sa incerc sa il uit.happy Multumesc pentru sfaturi:*

| PrecioussGirl a răspuns:

Eu zic sa iti continui viata fara el happy nu cred ca mai sunt sanse. dupa cum vezi si el a incercat poate cu gandu ca inca mai simte ceva pentru tine si a vazut ca nu e asa. sfatul meu: incearca sa iesi in oras sa stai cu prietenii astfel incat incetul cu incetul sa'l uiti.

| DeliaMarius a răspuns:

''Ulciorul nu merge de multe ori la apa''. Nu mai e ce a fost, a disparut acea flacara dintre voi. Nu mai esti noua pentru el. El te-a inselat si tot el a vrut sa va despartiti, asa ca...nu cred ca mai vrea sa aveti o relatie. Pt el s-a terminat atunci, prima data. Incearca sa te impaci cu ideea si sa mergi mai departe.

| Tigrita a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa incerci sa cuceresti un alt baiat. Cu cat o sa stai mai mult cu el ata o sa suferi mai mult.

| AlexEuManu a răspuns:

Uite rar baietii care nu inseala(eu unu nu m-asi spara daca iubita mea ar mai merge cu cate unu ca as merge si eu)dar eu zic sa o lasi balta!

| mee_3494 explică:

Multumesc mult o sa va ascult si chiar am inceput sa zambesc mai deshappy Pot si fara eltongue:*

| ILD a răspuns:

Tu singura ai zis ca nu a fost ca prima data.ai ft si tu rece...atunci de ce mai vrei sa va impacati? sa suferi mai mult... las-o baltawinking