| bymhyt a întrebat:

Bună, sunt un băiat, am 26 de ani și am o problemă gravă cu fetele, în sensul că oricât aș încerca nu reușesc să îmi fac o prietenă pentru a avea și eu o relație serioasă. Până la vârsta asta nu am avut nici o prietenă, efectiv nu reușesc/nu știu cum să fac să intru în vorbă cu vreo fată. Am tot încercat pe net si pe site-uri de dating dar puține răspund și cele care răspund vorbesc două sau trei faze si după nu mai răspund (am încercat să le abordez in tot felul de moduri), nu consider că sunt cel mai frumos băiat dar cu siguranță nu sunt cel mai urât. În ultimul timp chestia asta mă consumă foarte mult, sunt foarte stresat, din cauza asta am ajuns efectiv când văd un cuplu că se țin de mană sau sărută să am o ură interioară și să mă întreb cu ce am greșit de eu nu sunt fericit, eu sunt și puțin mai timid de fel. Dacă aveți o sugestie ceva ce pot să fac sau unde să merg sau să apelez la cineva orice idee e bine venită căci deja sunt efectiv disperat!

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am 26 de ani și am o problemă gravă cu fetele...o sugestie ceva ce pot să fac sau unde să merg "

in anturajul tău imediat (școală/slujbă/rude/vecini) ai căutat. Cu atenție adică...

| bymhyt explică (pentru sierra1):

La serviciul pe care îl am nu mă intersectez deloc cu fete, am căutat si prin zona aproape unde locuiesc dar nu prea sunt fete in zona asta!

| LordCristobal a răspuns:

In primul rand nu te mai consuma pe aceasta problema,nu e sfarsit de lume daca nu ai prietena.
Axeaza-te pe lucruri mai costructive si productive.
Fa un curs care sa te pregateasca intr-o meserie banoasa, citeste carti, fa sport si iesi afara in aer liber, investeste timp in hobbiuri care iti aduc placere, uita-te la filme din care poti invata ceva.
Lasa ca o sa vina si gagicile la tine.
Indreapta-ti atentia spre alte lucruri si nu o sa mai fii suparat.

| bymhyt explică (pentru LordCristobal):

Asta încerc să fac dar vin unele momente uneori când efectiv toate aceste gînduri mă copleșesc!

| GambleR40792 a răspuns (pentru bymhyt):

Nu ai sa reusesti si nu vei reusi in mediul online niciodata, daca din profilul tau nu se vede modul tau de viata de catre aceste specimene, gen ce masina conduci, stil de viata, mers la sala, accesoriu vestimentar, repara astea altfel o sa faci paduchi la poola si tot nu ti se va raspunde

| bymhyt explică (pentru GambleR40792):

Mda dar în realitate nu știu cum să intru în vorbă cu vreo fată n-am nici o idee!

| GambleR40792 a răspuns (pentru bymhyt):

N-are vere nicio treaba una cu alta, cand mai aud la unii ca nu stii sa deschizi o fata, 90% din ele nu au studii superioare si s-au gasit ele sa critice baietii pentru limba romana, asta-s povesti de amagit fraierii care nu au succes la ele

| GambleR40792 a răspuns (pentru bymhyt):

Nu e nicio tactica cum spun unii, tu poti sa crezi ce vrei, traiesti cu impresia ca aia care arata bine isi scriu pe foaie cam ce anume sa scrie in primele mesaje trimise catre o fata! una care iti vede profilul si te place poti sa ii scrii din prima si ca vrei sa o f...i, tot nu iti va da ignore laughing am vazut cazuri pe Youtube cu exemple din astea

| GambleR40792 a răspuns (pentru bymhyt):

Si in viata reala e la fel, nu trebuie sa fii geniu sa stii cand o fata iti da semne ca te place, tu degeaba vorbesti si la munca si pe unde intalnesti tu femei sau fete chestii basic daca ele nu par interesate, e o vorba aia lucrurile astea trebuiesc sa vina natural de la sine nu sa te chinui

| GambleR40792 a răspuns (pentru bymhyt):

Uite iti dau un exemplu ce am patit eu acum 2-3 ani, la niste cursuri pentru postul de operator pariuri sportive, training cum se zice, am intalnit o fata scunda, medie, din toate punctele de vedere, sex appeal, infatisare cel mult 5-6 si din vorba in vorba, buna ce faci, de unde din provincie esti chestii basic intelegi, am schimbat numere de telefon, dar asta doar pe motiv de amicitie! ca sa aflu peste 2-3 luni ca tipa nu stia cum sa ma agate mai bine stiind ca sunt din provincie sa o imprumut cu o suma mare de bani, ea fiind deja intr-o relatie cu cineva! m-a deranjat foarte tare chestia in sine, asta a fost un fel de perceptie despre cum ma vad pe mine femeile in viata reala, ca un tip gen care nu e atragator deloc si venind de la o tipa cum am zis destul de uratica nu mi-a convenit deloc, de asta iti zic ca anumite chestii vin de la sine, daca prezentam interes pentru ea la inceput, posibil ca mi-ar fi cerut numarul ala de telefon cu un alt scop dar n-a fost asa, femeile in general sunt foarte parsive habar n-avem noi barbatii

| GambleR40792 a răspuns:

Fa si tu laba in fiecare seara si nu o sa mai ai pe urma probleme, o sa te obisnuiesti asa, bafta

| cosminsistefy2023 a răspuns:

Cu baietii ai incercat?

| bymhyt explică (pentru cosminsistefy2023):

Nu și nici nu vreau să încerc!

| Ioanaamaliaa452112 a răspuns:

Trebuie sa pornești o Conversație cu o fata mai mica decât tine, care nu are nici ea experiența multă. Asa va merge. Altfel nu.
O fata la vreo 20 de ani, timida ca și tine, cuminte, nu îndrăzneața. Poți vorbi cu ea. Încearcă sa fii tu. Iar când vrei sa te vezi cu ea, poți sa o iei prin surprindere, sa ii spui ca vrei sa o vezi 5 min. Începi cu usurelul

| Ioanaamaliaa452112 a răspuns (pentru Ioanaamaliaa452112):

Incarca pe tinder. Sau Facebook

| bymhyt explică (pentru Ioanaamaliaa452112):

Păi exact asta nu prea știu cum să fac cum să pornesc o conversație!