| GabrielAlin1996 a întrebat:

Sunt baiat am 16 ani dar nu reusesc sa-mi fac o prietena. N-am incercat pana acum sa-mi fac una deoarece sunt timid. Va rog spuneti-mi cum pot proceda sa cuceres o fata!

Răspuns Câştigător
| FreakyFred a răspuns:

Gabriele, asculta-l aicisea pe Dr. Love laughing

Cel mai important si cel mai important lucru in a cuceri o fatuca este atitudinea! Fara atitudine nu faci nimic. Aspectul nu conteaza chiar asa de mult, dar este important sa pari un tip ca lumea. Am zis "sa pari" pentru ca toate fetele se uita la aspect, gandind "artificial".
Trebuie sa fi tu insuti. Trebuie sa le surclasezi adica sa nu pari un milog patetic, sa te balbai sau ceva. Daca gasesti vreun subiect de discutie, este perfect. Daca iti faci curaj, tu fiind timid si vorbesti cu o fata, "batalia" este 50% castigata. Restul tine de inventivitate si comportament.
Increderea in sine este al doilea punct pe lista. Daca n-ai incredere in tine, nu are rost sa te gandesti ca poti cuceri vreo fatuca. Poate crezi ca fetele sunt mai mature sau ele cunosc mai bine anumite situatii si te simti complexat. Insa este fals. Asta incearca revistele (alea idioate, cretine, stupide) pentru femei sa se creada. Dar este complet neadevarat.
De asemenea, nu pierde timpul. Daca ai inceput sa vorbesti cu ea, invit-o prin parc, la un film. In situatii in care stii ca poti sa "avansezi" in relatie.

Bai, nu stiu daca te-a ajutat ce ti-am zis pe-aici, dar eu consider ca asta e cel mai important de retinut. Daca ai vreo alta intrebare, Dr. Love sta la dispozitie (printr-un mesaj)winking
Bafta!

5 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Mai intai cauti o fata care iti place (logic), apoi te gandesti ca nu ai nimic de pierdut si apoi ii spui ca " Nu ti-am retinut numele, datorita ochilor tai superbi", si dupa ce iti spune numele, o inviti la un suc, sau ii iei id, da mai bine o inviti la un suc ca sa discutati mai multe acolo.
Nu e foarte greu nu? Dar iti recomand sa nu alegi fete fitoase care sa fie si curve si saloase, chiar daca arata bine, bine.
Succes la agatat! fundita?happy

| ๓itนpitน a răspuns:

Frate,cine te obliga sa-ti faci prietena cum? Eu am 15 ani si ma preocupa scoala, daca toate prietenele mele au iubit asta inseamna ca trebuie sa fiu si eu ca ele? Cand vei intalni fata potrivita nu vei fi influentat de relatiile anterioare!
Succes!happy

| GabrielAlin1996 explică:

Buna Alina, si eu as vrea sa ne cunoastem, dar pentru a ne da seama daca avem vreo sansa iti spun doar atat, sunt din Pitesti. Tu de unde esti?

| AlexandruOnofre a răspuns:

Mai gabi, daca ai simtul umorului foloseste-l. Le mai faci 2-3 complimente si restul depinde de tine.

| Alina_2393 a răspuns:

Buna Gabriel :* Imi primul rand as vrea sa sper ca nu esti un caz disperat de baiat care umbla dupa prietena laughing Dar sa revenim la intrebarea tawinking Fiind fata mie imi place sa mi se faca complimente [ ca oricarei alte fete ] dar eu prefer sa nu fie ceva gen [ fluierat urmat de : heiii fata ce sexy esti aziwinking ] mi se par gesuri de mitocani laughing in schimb as vrea sa ne cunoastem si vom vedea ce rezerva viitorulwinking Iti dau un sfat : nu cauta fete pe net...straight facewinking Bafta :*:*