| Lil2828 a întrebat:

Aceasta intrebare se adreseaza in special baietilor,dar nu numai.
Mie imi place de un baiat,dar nu stiu daca si lui de mine! Nu prea stiu cum sa procedez in cazul asta sad Cum sa il "abordez" sau cum sa ii arat/spun ca il plac? Voi ce parere aveti?
Am uitat sa mentionez ca el nu prea stie ca exist(stiti la ce ma refer).In cazul asta baieti,cum ati vrea sa procedeze o fata sau cum trebuie? Asta vreau sa o stiu din perspectiva unui baiat. Si fetelor,daca ati fost in situatia mea, cum ati procedat?
Multumesc anticipat si dau funda celor mai serioase si utile raspunsuri big grin O zi placuta in continuare!

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Baga-te in seama cu el, asta inseamna pentru inceput macar sa il saluti, in cazul in care se uita mirat la tine ii zici unde, ce si cum l-ai vazut/te-ai intalnit cu el, apoi incerci sa-l mai intrebi cate un lucru, sa inveti mai multe despre el.
Apoi, il observi, vezi cat de atent este cu tine, daca te intreaba si el cate ceva, daca isi aminteste ceva legat de tine ce i-ai zis intr-o discutie anterioara, daca nu incearca dimpotriva sa scurteze discutia.

| oOSaritaOo a răspuns:

Bună! Cea mai sigură cale de a-i arăta că exiști este să te bagi în seamă cu dansul. Vorbește cu el despre orice tampenie, sau împrietenește-te cu prietenii lui și atunci cand ies ei în oraș te cheamă și pe tine smugbatting eyelashes, bagă-te cu el în seamă și pe mess, pe facebook... sper că te-am ajutat! happy :*

Răspuns utilizator avertizat
| calmopenmind18 a răspuns:

hee hee baga-l in seama dar subtil. La inceput o privire... un zambet si cand ai ocazia intra in vorba cu el dar totul consta in rabdare si perseverenta.

Fa-l sa se uite dupa tine ne place sa privim! Barbatii sunt campioni la aruncatu` cu privirea.

Daca isi da el seama ca ii acorzi atentie si te place o sa lase prietenii deoparte.

Răspuns utilizator avertizat
| Lil2828 explică:

Si altceva in afara de asta? big grin

| Bebbe133 a răspuns (pentru Lil2828):

Uite eu as zice sa faci altfel,asa esti mai sigura ca si intentiile lui sunt serioase.
Ar trebui sa fii cum esti tu de obicei,sa te aranjezi etc,ca si o orice fata. Dar sa incerci sa nu te dai la el,sa te uiti prea insistent la el,sau sa ii zambesti si chestii,pentru ca el daca te place o sa faca singur primul pas,dar daca el nu te baga in seama nici daca te vede mereu draguta,aranjata, inseamna ca nu te place. Nu tu trebuie sa faci primul pas, pentru ca nu vei fi luata in serios, si cred ca vrei o relatie serioasa cu el, nu doar asa. sa te ia la misto. Daca te place te baga el inseama, daca nu nu te baga,.Si daca te bagi tu cu el in seama si el nu te place... Va zice ca esti "disperata"/"fraiera". Stii tu cum zic baietii. Parerea mea. happy Sper sa tii cont si ca te-am ajutat. Funda? >big grin

| Bebbe133 a răspuns (pentru Bebbe133):

Exact cum ziec==ce si paradis 89 :* >big grin

| Lil2828 explică:

Toate raspunsurile(aproape toate)imi sunt utile, dar nu pot da funda tuturor sad Imi pare rau! sad

| BaDBoY123 a răspuns:

Pai..de multe ori cand se preface de multe ori ca nu esti acolo inseamna ca insemni ceva pentru el dar nu vrea sa recunoasta pentru a nu rosi sau cv de genul si ceilalti sa isi bata joc de el incearca sa il faci sa mearga cu tine intr-un loc mai retras si discutati despre asta happy
sper ca te-am ajutat big grin
funda?

| Smilee1125 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta blushing. Eu sunt o persoana nebuna rau de tot si ma cunosc toti si toate din scoala. El era timid oh go on dar dragut rau de tot. Prin mesaje imi spunea ca ma place s.a. si vorbeam ore intregi. Dar in realitate era timid. Se uita la mine si imi zambea, imi facea cu ochiul, ma saluta dar pleca imdeiat, pentru ca se inrosea la fata. Niste fete [ dar si baieti] din clasa la el mi'au spus ca ma place. Eu treceam dansand si urland pe langa el si il; intrebam ce face, de ce nu baga lumea in seama si multe alte chestii
:*

| MaJoR a răspuns:

Stai mai mult prin preajma lui si fal ca sa stie ca existi si sa te placa.winking