| alexandra1234567love a întrebat:

Acum 1 luna părinții meu au plecat de acasă în Bacău și m-au lăsat sa mă duc la munte în week-end cu Ionut. De vreo 2 luni sunt cu un băiat drăguț și cuminte, pot sa spun. El are 19 ani iar eu 18 doar ca in dimineață de sambata în camera de hotel unde ne-am cazat s-a întâmplat ceva. Ionut a spus ca mă părăsește dacă nu facem sex. Am acceptat speriata sa nu-mi facă altceva. Timp de 3 ore am făcut sex, era ca un viol. Eu nu voiam, m-a trântit pe pat și m-a dezbrăcat... apoi sa atingea senzual pe sâni și mă musca de gat. Apoi a început cu sexul oral, mă durea. După o ora m-a lasat în pace și a plecat. NU s-a mai întors. Am ieșit din hotel.Am făcut autostopul și am ajuns acasă.
Alaltăieri...30 martie 2016 am aflat ca sunt însărcinată. Ce sa fac? E normal ca la 18 ani sa fiu însărcinată? Sa avortez?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cusuta cu ata alba... e cusuta cu ata in culoare curcubeului povestea ta. Primul pas e sa ii faci o reclamatie la politie pentru viol. Partea cu avortul e doar decizia ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii tai te-au lsat sa plecui cu el la bacau inseamna ca au avut incredere in tine. Faptul ca ai acceptat sa mergi cu el intr-o camera de hotel era evident ca ai acceptat si ce urma. Ideea este ca acum, trebuie sa-i spui si baiatului si parintilor si sa vezi incotro o iei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este o hotarare deosebit de grea de luat mai ales la varsta ta. In mod normal ar trebui sa discuti cu parintii tai si impreuna sa luati hotarerea cea mai inteleapta. Pe de alta parte se poate pune intrebarea daca si in ce mod ti-ar afecta viitorul un copil aparut in acest mod in viata ta. Sfatul cel mai bun va veni/il vei primi de la constiinta ta dupa ce te vei consulta in liniste cu ea. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai fost violata, poti merge la politie si sa-l reclami. In acest caz politia isi va face datoria si el va fi pedepsit conform legilor in vigoare.

| Idkidk a răspuns:

Salut, poţi să-l declari la poliţie dacă tu nu ai vrut. Păi, eu ştiu o fată de 16 care are un copil, poţi să-l păstrezi, nu mai eşti minoră!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fa avort copilul e nevinovat dă-l la politie urgent e viol plus ca te-a lăsat gravida îți plătește daune vorbește și cu părinți tai
NU AVORTA

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Cred ca e minciuna... miroase

| batch a răspuns (pentru XAndreeaAndreeaX):

Miroase a picioare