| Levild a întrebat:

acum o saptamana am facut sex cu iubita mea, m-am ejaculat intetionat, dupa o seara i-am zis si ei, iar ziua urmatoare a facut testul si rezultatul era negativ, ok. Intrebarea mea e ca oare ramane negativ sau dupa ceva vreme se poate face testul? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ce test a facut?
Un test corectd e sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultimul contacts exual. Iti imaginezi ca, de s-a produs fecundarea ovulului, este inca in faza celulara, inca fiind imposibil sa fie detectata.
Eu nu stiu de ce va jucati voi de-a sexul, daca nici cele mai elementare luncruri nu stiti despre ce se poate intampla cand facetis ex in perioada fertila a fetei.
Nici un test nu poate sa arate o sarcina la cateva zile de la sex.
Exsita testul de sange care se poate face la 14 zile, sau testul de urina, cu testere din comert, care se face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala!
Orice test facut inainte de 21 de zile, va fi negativ, chiar daca ea este insarcinata, fiind imposibil de detectat, inainte de 21 de zile.

| Levild explică (pentru Violleta2022):

Mersi, eu eram interesat, sa stiu la ce sa ma astept, ea stie sigur, dar nu vreau sa vb cu ea despre asta

9 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Testul se face la minim 14 zile de la contactul sexual.

| Levild explică (pentru Necunoscut112):

Si ce zici e sau nu? la ce sa ma astept?

| Levild explică:

Sugaciule, noi vrem copilu

| sensiblue a răspuns (pentru Levild):

Plt,credeam ca nu l vrei

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Levild):

Voi ştiţi dacă ati facut-o in perioada ei fertilă.

| sofisis a răspuns (pentru Levild):

De curiozitate, cati ani aveti de sunteti asa paraleli cu tot ce tine de conceptie?

| Levild explică (pentru sofisis):

Eu eram curios de intrebarea pusa,, ea 21 eu20

| sofisis a răspuns (pentru Levild):

Si cum nu stii la 20 de ani ca o sarcina nu se vede de azi pe maine?
La test iese in sange in primele saptamani, abia apoi test de urina. Ecografic se vede dupa 5 saptmani incolo iar simptomele de sarcina apar dupa 5-6 saptamani de la formare.